Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Aktualizujeme: Aktuální informace

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Máme za sebou větrnou noc – podle údajů z Nasavrk byl nejsilnější náraz větru ve 20:17, kdy dosáhl rychlosti 57 km/h. Aktuálně se rychlost větru v nárazech pohybuje kolem 43 km/h. Podle předpovědního modelu Aladin by měl vítr během dnešního dne až do večera nadále zesilovat.

Postupující srážky a tání sněhu také zvyšují hladiny řek. V současné době ale žádný vodní tok na území ORP Pardubice a Chrudim nedosáhl 1. SPA.
Po sedmé hodině byl zvýšen odtok z VD Hamry na 5,4 m3/s, což zvedá hladinu Chrudimky. V Hamrech je 4 cm pod 1. SPA a v Přemilově 10 cm.
Výrazněji stoupá také Novohradka v Luži, kde ale zbývá 20 cm do 1. SPA.

9:45 Hydrometeorologové před chvílí vydali modelovou předpověď pro hlásný profil Nemošice. Hladina by měla dnes večer překročit první stupeň a kolem půlnoci kulminovat pod 2. SPA. (jde o předpověď, která se může měnit)

11:10 Chrudimka v Přemilově překročila před desátou hodinou 1. SPA. Na stejném stupni je také Doubrava v Pařížově a Libáňský potok v Nasavrkách. Těsně pod hodnotou pro 1. SPA je Novohradka v Luži.
Na Chrudimce jsou vzestupy ovlivněny upouštěním z přehradních nádrží – Seč i Křižanovice zvýšily od rána odtok ze 2 na 9 m3/s.

12:15 Hydrologická zpráva ČHMÚ: Během dopoledne předpokládáme ještě pokračující vzestupy hladin a pravděpodobné dosažení 1.SPA prakticky na všech tocích. Překročení 2. SPA je možné především na Labi nad VD Království a tocích odvodňujících Českomoravskou vysočinu. Vzhledem ustávání srážek a postupnému ochlazování očekávame kulminace hladin na menších tocích již během dnešního odpoledne a večera. Hladiny větších toků budou ještě stoupat vlivem dotoku.

16:28 Předpověď hydrologů: Během odpoledne a večera budou postupně kulminovat menší toky stékající ze středních nadmořských výšek. Další vzestupy hladin očekáváme na tocích odvodňujících horské oblasti s možností překročení 2.SPA, ojediněle dosažení až 3. SPA. Nižší úseky toků budou ještě stoupat vlivem dotoku. Na Labi pod Hradcem Králové bude dosažen 1.SPA.

V současné době se na 1. SPA dostala Novohradka v Úhřeticích, ale v Luži již klesá. Vzestup zaznamenává Chrudimka v Hamrech a Přemilově. Doubrava v Pařížově setrvává na 2. SPA.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: