Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Policisté Krajského ředitelství policie Pardubického kraje ve spolupráci s dalšími kolegy, na základě anonymního oznámení o uložení nástražného výbušného systému, prováděli v minulém týdnu prohlídky objektů Univerzity Pardubice a to nejen v Pardubicích.

V prohlídkách budou pokračovat i během dnešního a zítřejšího dne. V úterý 30. září 2014 budou muset studenti a zaměstnanci budovy opustit. Dále policisté informovali o uzavření budov univerzity vedení škol, bezprostředně sídlících v jejich okolí, a doporučili jim školy uzavřít.
Doporučujeme, aby občané omezili v tento den v dopoledních a odpoledních hodinách pohyb v blízkosti univerzitních budov, tj. v Pardubicích v ulicích Havlíčkova, Štefánikova, Nerudova – od místa křížení s ul. Jungmannova směrem k náměstí Čs. legií, ulici Smilova – od místa křížení s ul. 17. listopadu směrem k náměstí Čs. legií a ulice K rozvodně. Ulice K Cihelně a Studentská budou úplně uzavřeny. Policisté se budou pohybovat přímo v okolí uzavřených budov a občanům poskytnou potřebné informace.
mjr. Bc. Jitka Vavřinová, tisková mluvčí PČR Pardubice

„Jsme v kontaktu s PČR, která se oznámením od minulého týdne zabývá. Již prohledala všechny univerzitní budovy v Pardubicích. Další kolo pyrotechnických prohlídek začalo dnes,“ řekla primátorka Štěpánka Fraňková. Podle pokynu policie bude v úterý uzavřena budova ZŠ Štefánikova, fungovat nebude ani Základní umělecká škola v Havlíčkově ulici. „Víme, že to může být pro některé rodiče malých dětí těžké, rychle zajistit hlídání. Proto jsem se s ředitelkou školy dohodla, že školní družina, která je v jiné budově, bude otevřena. Škola také zajistí pro děti stravování,“ dodala primátorka.

Zcela uzavřena bude v úterý od 09:00 do 15:00 Studentská ulice. Proto bude změněna trasa linek 10 a 16, které jí projíždí. Zastávka Univerzita nebude obsluhována, spoje budou stavět na zastávce Hradecká, dál pojedou po Hradecké ulici na zastávku Cihelna točna.

Policie, v jejíž kompetenci je řešení celé situace, doporučuje, aby lidé omezili v tento den v dopoledních a odpoledních hodinách pohyb v blízkosti univerzitních budov, tj. v Pardubicích v ulicích Havlíčkova, Štefánikova, Nerudova – od místa křížení s ul. Jungmannova směrem k náměstí Čs. legií, ulici Smilova – od místa křížení s ul. 17. listopadu směrem k náměstí Čs. legií a ulice K rozvodně. Ulice K Cihelně a Studentská budou úplně uzavřeny. Policisté se budou pohybovat přímo v okolí uzavřených budov. „Prosím všechny občany, aby dbali pokynů policistů,“ vyzývá primátorka.

Nataša Hradní, tiskový úsek MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: