Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Noví členové bezpečnostní rady byli jmenování sice hned po ustavujícím zastupitelstvu v listopadu 2012, ale na svém prvním plánovaném jednání v tomto volebním období se sešli až dnes na krajském ředitelství policie.

JednáníPod vedením hejtmana Martina Netolického, který bezpečnostní radě předsedá, projednali kromě jiného zprávy o činnosti všech složek integrovaného záchranného systému a schválili nový krizový plán. „Bezpečnostní rada je důležitým orgánem kraje pro přípravu na krizové situace a jejich řešení. Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický. Jeho podpis potom stvrdil také nový krizový plán, který odpovídá novele krizového zákona a který bude platit od 1. února.

„Zabývali jsme se také tématy cvičení pro současné volební období. Chtěli jsme, aby cvičení byla různorodá, odpovídala tomu, co se v dnešní době může stát a všechny složky IZS tak prokázaly svoji připravenost. Proto mezi nimi bude třeba simulace velké dopravní nehody s množství raněných osob, řešení násilného kriminálního  činu nebo rozsáhlé povodně na území třech obcí s rozšířenou působností,“ prozradil další člen bezpečností rady za Pardubický kraj, Václav Kroutil.

Závěr jednání byl věnován podrobnostem k právě probíhajícím zemním pracím v okolí areálu společnosti Paramo Pardubice, kdy existuje riziko nálezu nevybuchlých leteckých bomb z druhé světové války a nezbytné evakuace obyvatelstva.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: