Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Bezpečnostní rada kraje nařídí další preventivní kontroly

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Předseda Bezpečnostní rady kraje a hejtman Martin Netolický, starosta Chrudimi Petr Řezníček, ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Miroslav Kvasnička a pracovníci odboru životního prostředí a krizového řízení obou úřadů zasedli dnes u jednacího stolu na Městském úřadu v Chrudimi.

Foto: Pardubický kraj

Foto: Pardubický kraj

Setkali se, aby zhodnotili postup při řešení úniku kyseliny dusičné z podniku Penta, a. s., a debatovali o následných preventivních opatřeních zejména pro obce s rozšířenou působnosti.
„Shodli jsme se s panem starostou na potřebě větší informovanosti obcí s rozšířenou působností o případných rizikových provozech podniků, kde v případě havárií hrozí největší nebezpečí pro obyvatelstvo. Tento problém zařadím na pondělní jednání Bezpečnostní rady kraje,“ shrnul hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a pokračoval: „Nejedná se pouze o Chrudim, ale podobnou havárii museli nedávno řešit i v Lankšrouně. Vnímáme potřebu pravidelných kontrol a aktualizace havarijních plánů majitelů areálů s nebezpečnými látkami.“

Kraj bude do 30. června požadovat po starostech obcí s rozšířenou působností urychlenou součinnost a informace o provedení preventivních opatřeních. „Jsem velmi rád, že pan hejtman rychle reagoval na můj požadavek probrat situaci ze soboty v areálu společnosti Penta. Chceme podobným situacím úspěšně předcházet. Probrali jsme i možnosti informování obyvatelstva o nastalých krizových situacích prostřednictvím hasičů. Všem zúčastněným jednotkám hasičů bych chtěl vyjádřit uznání a poděkování za provedený zásah,“ doplnil starosta Chrudimi Petr Řezníček.

Bezpečnostní rada kraje se k tématu sejde v pondělí ve 12 hodin v areálu Synthesie.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: