Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Bezpečnostní rada na návštěvě v Centru biologické ochrany

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pondělní  jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje se konalo v Centru biologické ochrany na Ústeckoorlicku.  Bezpečnostní rada si vybrala pro výjezdní zasedání specializované zařízení v Těchoníně, protože se nachází v Pardubickém kraji a je jediným tohoto druhu v České republice, ale  i v Evropě.

Centrum biologické ochranyČlenové chtěli ojedinělé vojenské zařízení spatřit na vlastní oči, protože souvisí s prací bezpečnostní rady. Centrum biologické ochrany slouží jak armádě, tak civilnímu obyvatelstvu.

„Prohlídka centra na mě zanechala výjimečný dojem, zařízení a jeho vybavení  je opravdu špičkové,“ uvedl předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje a hejtman Radko Martínek, když se seznámil s tím, co armáda nabízí.
„Pro občany je důležité, že zabezpečení objektu je na světové úrovni,“ rozptýlil hejtman obavy, které okolo podobných zařízení bývají. Pardubický kraj je připraven ke spolupráci s Centrem biologické ochrany například prostřednictvím zdravotnické záchranné služby.

Centrum biologické ochrany je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky, které slouží ke komplexnímu zabezpečení biologické ochrany.
Mezi jeho hlavní úkoly patří izolace nositelů nebezpečných nákaz, identifikace druhu nákazy, stanovení přesné diagnózy, navrhování a přijímání dalších následných opatření, zejména v oblasti prevence
Součástí Centra biologické ochrany Těchonín je specializovaná infekční nemocnice pro izolaci a léčení osob se zvláště nebezpečnými a exotickými infekcemi na úrovni stupně biologického zabezpečení BSL 3 a BSL 4 s laboratořemi pro diagnostiku vybraných biologických agens.
Centrum je součástí Integrovaného záchranného systému České republiky a je zapojeno do spojeneckého systému biologické ochrany v rámci NATO.

Foto: Pardubický kraj

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: