Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Bezpečnostní rada Pardubického kraje navštívila Elektrárny Opatovice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Bezpečnostní rada Pardubického kraje v čele s hejtmanem  Radko Martínkem navštívila v úterý 19. června 2012 Elektrárny Opatovice. Vedení akciové společnosti  seznámilo hejtmana s aktuálním vývojem situace ohledně zastavení dodávek uhlí ze strany Czech Coal.

Bezpečnostní rada kraje byla přijata členem představenstva společnosti Elektrárny Opatovice, a.s. (EOP), Mgr. Ing. Tomášem Davidem, a všemi členy výkonného vedení firmy. Hejtman a přítomní členové rady byli během jednání seznámeni s informacemi týkajícími se stále nevyřešeného zastavení dodávek uhlí ze strany společnosti Czech Coal.

Bezpečnostní radu Pardubického kraje zajímaly též dopady potenciální možnosti neobnovení dodávek paliva společností Czech Coal do EOP. Bezpečnostní rada vyzvala EOP k řešení situace a zároveň pověřila hejtmana, aby vedení společnosti Czech Coal vyzval rovněž k urychlenému řešení celého problému. Bezpečnostní rada byla dále v průběhu návštěvy ujištěna, že hlavní snahou EOP je zajistit pro své zákazníky pokračování dodávek tepla a teplé vody.

EOP dále dodává, že elektrárna Opatovice, jako hlavní výrobní zdroj EOP připojený do regionální distribuční soustavy, v některých obdobích pokrývá zhruba jednu čtvrtinu z celkové spotřeby elektrické energie oblasti. Výrazné snížení dodávek elektřiny nebo odstavení elektrárny z důvodu neplnění smlouvy na dodávky paliva může vést k zásadní změně provozu, a bohužel následně i k potenciálně vážným problémům v regionální distribuční soustavě, která zajišťuje dodávku elektrické energie z elektrizační soustavy ČR (ES ČR) konečným zákazníkům. EOP hraje důležitou úlohu jak při stabilizaci regionální distribuční sítě, tak schopností pracovat v tzv. ostrovním provozu v případě „blackoutu“ (rozsáhlého výpadku ES ČR), kdy je EOP schopen zásobovat a udržovat v činnosti vydělenou část vnější sítě (tzv. ostrov).

„Uvědomujeme si závažnost všech potenciálních dopadů, proto EOP začal neprodleně analyzovat možnosti udržení dodávek tepla a teplé vody v případě, že společnost Czech Coal a.s. bude i nadále odmítat obnovení dodávek“, řekl v rámci jednání Mgr. Ing. Tomáš David, člen představenstva EOP. „Naší snahou je být i nadále spolehlivým partnerem pro odběratele a zdejší region“, dodal David.

I přes výzvu adresovanou společnosti Czech Coal, nedorazil doposud do areálu elektrárny jediný vlak s uhlím.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: