Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Bouřka a silný déšť způsobily lokální záplavy

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Silná bouřka, která 1. června v odpoledních hodinách zasáhla i Pardubický kraj, způsobila nemalé škody. Během dvou hodin hasiči zasahovali u 23 událostí. Nejhorší situace byla na Svitavsku.

Foto: SDH

První výjezd hasiči zaznamenali ve 13.22 hodin, kdy hasičské vozy směřovaly do obce Býšť na Holicku. Tady voda z pole zatékala do zahrady i dovnitř rodinného domu.
Ve 13.32 hodin hasiči ze Svitav odčerpávali vodu u nakládací rampy prodejny Albert. Poté zasahovali svitavští hasiči ve speciální školce, kde několik dětí uvěznila voda, která stále přitékala do objektu. Ve Svitavách-Lánech byla zaplavena cukrárna, hasiči tady museli také vyčistit kanalizaci, která po prudkém dešti ucpala a zaplavila ulici, poté se hasiči přemístili do Felberovy ulice, kde byla odčerpána voda z počítačové učebny v základní škole. Na některých místech Chrudimska popadaly stromy a zcela zneprůjezdnily komunikace. Hasiči pomocí motorových pil stromy rozřezali.
Hasiči v kraji během včerejšího pozdního odpoledne zejména odčerpávali vodu ze zatopených sklepů, odstraňovali nánosy bahna, čistili ucpané kanalizace a odstraňovali popadané stromy.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: