Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Česká republika vysílá humanitární pomoc do oblastí zasažených Ebolou

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V neděli 2. listopadu 2014 v 18,00 hodin vyjede nákladní automobil a doprovodné vozidlo z areálu Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu, aby odvezly humanitární pomoc pro oblasti západní Afriky zasažené Ebolou. Zásilka bude mířit do nizozemského přístavu Der Helder, kde si ji převezmou zástupci nizozemského ministerstva obrany a zabezpečí její dopravu do postižných zemí v západní Africe.

Loď s humanitární pomocí bude z Nizozemí odplouvat 6. listopadu 2014. Příjemcem humanitární pomoci byla vybrána organizace Save the Children International působící v Libérii.
Zásilka byla schválena Světovou zdravotnickou organizací a akceptována Střediskem pro koordinaci odezvy na mimořádné události Evropské komise. Styčným důstojníkem dopravy humanitární pomoci z České republiky do Nizozemí byl určen ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Roman Hlinovský. Hodnota poskytnuté humanitární pomoci činí 3 587 715,- Kč.

Na žádost organizace Lékaři bez hranic se problémem poskytnutí humanitární pomoci zabýval Pracovní štáb Komise pro řešení výskytu závažných infekčních onemocnění v České republice a vláda České republiky. Ta svým Usnesením vlády České republiky č. 806 ze dne 1. října 2014 rozhodla, že naše země poskytne v rámci svých možností pomoc finanční a materiální.

  • Ministerstvo zdravotnictví pro tuto humanitární akci nakoupilo 1500 ks setů ochranných pomůcek včetně filtračních polomasek a ochranných brýlí a 1600 ks dezinfekčního gelu na ruce.
  • Správa státních hmotných rezerv připravila pro země západní Afriky 1500 ks ochranných oděvů a 3000 ks ochranných brýlí.
  • Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyčlenilo postiženým ze svých zásob 1500 ks ochranných oděvů, nakoupilo 1500 vaků pro transport zemřelých a zabezpečuje dopravu humanitární pomoci do Nizozemí.

Národní základna humanitární pomoci se nachází v obci Zbiroh. Je využívána za účelem příjmu humanitární pomoci ze zahraniční i za účelem organizace materiální pomoci do zahraničí, za které je odpovědné Ministerstvo vnitra-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky dle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému. Projekt Národní základna humanitární pomoci byl spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie a realizován v letech 2009 až 2010.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí GŘ HZS ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: