Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Čeští hasiči na cvičení modulů civilní ochrany

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

5. května v nočních hodinách odjel odřad českých hasičů na velkokapacitní čerpání vody do Holandska, kde se ve dnech 6. až 8. května v Ossendrechtu uskuteční cvičení modulů civilní ochrany MODEX.EU 2010-2011. Odřad, který MV-generální ředitelství HZS ČR na toto cvičení vysílá, splňuje požadavky evropského modulu civilní ochrany „High Capacity Pumping“ a je rovněž zaregistrován v databázi EU – CECIS (Společný komunikační a informační systém při mimořádných událostech).

[singlepic id=568 w=320 h=240 float=right]Odřad na velkokapacitní čerpání vody, jedoucí na cvičení pod názvem CZERT HCP (Czech Emergency Response Team High Capacity Pumping, v překladu Český záchranný tým při mimořádných událostech pro velkokapacitní čerpání vody), je složen ze sil a prostředků HZS Olomouckého kraje (MČS Sigma 1500), HZS Středočeského kraje (HFS Hydrosub), ZÚ HZS ČR (MČS Sigma 1500) a MV-generálního ředitelství HZS ČR (celkem 25 osob).
Takovýto nácvik není neopodstatněný, protože jen v minulém roce byly takovéto povodňové odřady vyslány na záchranné (humanitární) operace na Slovensku a v Polsku, kde v průběhu května a června zasahovalo bezmála 150 hasičů ze 4 krajů.
Česká republika je jedna z mála zemí v rámci EU, která disponuje velkokapacitními čerpadly, která jsou schopna odsát až 90 m3/min.
Čerpadla byla pořízena Správou státních hmotných rezerv jako pohotovostní zásoby pro Hasičský záchranný sbor ČR po povodních v minulých letech. Vzhledem k velkým čerpacím výkonům, možnosti použití formou plovoucího nebo stacionárního čerpadla a možnosti nasazení i ve velmi složitých podmínkách je o naše čerpadla v Evropě velký zájem.
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV-generální ředitelství HZS ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: