Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Chrudimí zněly sirény

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V úterý 25. září  proběhlo v Chrudimi taktické cvičení Transport NL 2007 – Chrudim, které schválil hejtman Pardubického kraje a jehož tématem byla havárie vozidla převážejícího nebezpečnou látku.

Vše začalo přesně v deset hodin, kdy došlo na křižovatce u Kauflandu ke srážce osobního automobilu s nákladní Avií, která převá?ela sudy s kapalným chlórem.

I když podobná cvičení jsou pořádána velmi často, toto se od nich v několika věcech lišilo. Nekonalo se nikde v uzavřeném prostoru, ale přímo na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě a za plného provozu. Během několika okamžiků tak bylo místo nehody prakticky ze všech stran zablokováno kamiony a dalšími vozidly, jejichž řidiči nic netušili. Divákům z řad odborníků i obyvatel navíc po celou dobu přibli?oval zásah příslušník HZS v roli moderátora.

Všichni tak měli možnost slyšet, jak „náhodný“ kolemjdoucí ohlašuje událost na krajské operační středisko HZS. Ještě předtím, než na místo stihlo dojet první zásahové vozidlo, došlo k nepředvídatelné situaci. U havarovaných vozidel zastavuje náhodně projíždějící převozová sanita, řidič zapíná výstražná světla a spolu se zdravotní sestrou a lékařkou jdou pomoci zraněným. Po několika minutách a upozornění jednoho z přihlížejících, že jde o únik chlóru, nasedají zpět do sanity a odjíždějí. Chtěli pomoci, což se cení, nicméně celou dobu měli na očích převrácený sud s chlórem a ve skutečnosti by zřejmě bylo o několik posti?ených více. Nechtěl bych být v kůži jimi převáženého pacienta…

To už ale na místo přijíždí první vozidla HZS Pardubického kraje a zastavují v dostatečné vzdálenosti, kde nehrozí nebezpečí. Ihned po zjištění situace si velitel zásahu vyžádal posilové jednotky a bylo postaveno dekontaminační stanoviště.

Zásahu se samozřejmě spolu s HZS účastní další složky IZS, takže zatímco hasiči se vydávají na pomoc zraněným, Policie ČR a Městská policie Chrudim uzavírá přilehlé komunikace. Na svoji část zásahu se připravují také pracovníci zdravotnické záchranné služby, kteří převezmou od hasičů zraněné, kteří prošli dekontaminací.

V blízkosti místa události je zřízen štáb velitele zásahu a jsou vyrozuměni zástupci města Chrudim. V tu chvíli už městem zní kolísavý signál sirén a všechny tak upozorňuje na hrozící nebezpečí. Podrobnosti jsou ihned poté sděleny místním rozhlasem a pomocí SMS, které jsou rozesílány na předem zaregistrovaná čísla.
Současně se zásahem u dopravní nehody, je evakuováno zhruba 70 zákazníků a zaměstnanců nedalekého obchodního domu Kaufland a žáci místní základní školy, o které se postarali členové ČČK a zasahujících složek.
[nggallery id=39]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: