Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dálniční „stíhačky“ v Pardubickém kraji

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

To, že se blíží konec školního roku a začínají prázdniny, registrují zřejmě především rodiče dítek školou povinných. Samozřejmě na toto období reaguje i Policie ČR, tu v Pardubickém kraji nevyjímaje.

Stejně jako nedávno, v období velikonočních svátků, připravujeme rozsáhlé dopravní akce a opatření, upozorňujeme děti i ostatní účastníky provozu na možná rizika na silnicích a vy se o všem můžete dozvědět právě zde, v našem denně aktualizovaném webovém zpravodajství policie Pardubického kraje.
Veškerá připravovaná dopravní opatření začala tak, že jsme do ulic v celém kraji povolali a vyslali několik dálničních „stíhaček“ tzv. autotým, o kterém jsme vám psali již vloni, kdy osádku každého vozidla tvořili i naši tiskoví mluvčí. Passaty se po silnicích Pardubického kraje proháněly dva dny a to ve čtvrtek 23. a v pátek 24. června. Jejich výsledky jsou poměrně uspokojivé. Z 85ti kontrolovaných vozidel bylo u 68 zjištěno porušení dopravních předpisů. Převážnou většinu z nich – 60 přestupků – vyřešili policisté přímo na místě udělením blokových pokut a v osmi případech nebyla jiná cesta, než oznámit přestupky příslušným správním orgánům (zejména v případech vysokého překročení maximální povolené rychlosti, které již nelze řešit v blokovém řízení).
Nejvíce přestupků – 37 – bylo právě porušení maximální povolené rychlosti, dále například v 6 případech nevyhovující technický stav vozidla, v pěti případech nepoužití bezpečnostních pásů, nerespektování dopravní značky „STOP“, přejíždění plné čáry, telefonování během jízdy a v policejních sítích uvízl i motocyklista bez ochranné přílby. Během akce bylo nalezeno i jedno vozidlo v celostátním pátrání. Podle předběžných podrobnějších výsledků, které máme dnes v neděli k dispozici, byl zřejmě rekordmanem řidič na silnici I/35, který na úseku, kde je povolena devadesátka, jel téměř 150ti kilometrovou rychlostí. Ten se bohužel s největší pravděpodobností bude muset se svým řidičákem asi na nějakou dobu rozloučit. Pokud jste neměli možnost si tato nadupaná autíčka prohlédnout, nevěšte hlavu, jistě se brzy na naše silnice vrátí.
Rady, jak se nejen na konci školního roku a během teplých letních dnů chovat na silnicích, vám ve svých tiskových zprávách dávají všichni naši tiskoví mluvčí po celém kraji – Pardubicko, Chrudimsko, Svitavsko, Orlickoústecko. Bohužel, si tento víkend vybral i jednu oběť na životě. Mladý dvacetiletý řidič včera v ranních hodinách havaroval se svým vozidlem Žamberecku a nehodu bohužel nepřežil. Sledujte naše webové zpravodajství a budete o všem důležitém vědět! Stejně jako vloni pro vás připravujeme meziroční statistiku dopravní nehodovosti v kraji, kterou zveřejníme v první polovině července.

Bezpečné silnice a lehkou nohu na plynu vám přeje…
mjr. Bc. Markéta JANOVSKÁ, tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: