Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Defibrilátory již slouží na svých místech

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Jak jsme vás informovali již v prosinci, pardubický magistrát pořídil pět automatizovaných defibrilátorů, které zvyšují šanci na přežití zástavy krevního oběhu. Od ledna jsou tyto přístroje již rozmístěny na svých místech a připraveny pomáhat.

AED„Při srdeční zástavě je mnohdy kromě dýchání do postiženého a stlačování jeho hrudníku nutno provést defibrilaci, tedy aplikovat elektrický výboj k odstranění poruchy rytmu, která srdeční zástavu vyvolala. Je-li výboj podán do tří minut od srdeční zástavy, je možno obnovit správný srdeční rytmus u 70 procent postižených, při desetiminutové prodlevě klesá šance na úspěch pod deset procent, “ řekla náměstkyně primátora a lékařka Štěpánka Fraňková.

Rozmístění defibrilátorů:

  • ČEZ aréna
  • Východočeské divadlo
  • Plavecký areál
  • Letiště Pardubice
    Tento přístroj bude k dispozici i při závodech na plochodrážním stadionu ve Svítkově a při akcích na Dostihovém závodišti.
  • Městská policie

V každém ze zařízení, kde je defibrilátor k dispozici, je několik lidí proškolených v jeho obsluze, přístroj však může úspěšně použít i laik.
S otevřením malého kufříku, v němž je defibrilátor uložen, se spustí hlasový záznam, který navádí osobu poskytující první pomoc krok za krokem, od rozbalení elektrod až po umělé dýchání. Přístroj samostatně vyhodnotí poruchu srdečního rytmu, v případě potřeby vyzve obsluhu k aplikaci výboje, pomůže laikovi poskytujícímu pomoc i při udržování správného rytmu stlačování hrudníku při masáži srdce.

Veřejně přístupné defibrilátory se používají již řadu let V USA i v západní Evropě. K jejich použití jsou zaškolováni policisté, hasiči, členové ochranek a podobně. Přístroje bývají k dispozici v hotelích, supermarketech, sportovních a kulturních zařízeních, v kasinech, na letištích, u soudů  a podobně. V České republice jejich používání zatím příliš rozšířeno není.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: