Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Den Chrudimské nemocnice již toto úterý

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Nahlédnout pod pokličku lékařům z různých nemocničních oddělení budou moci návštěvníci Dne Chrudimské nemocnice, který se uskuteční v úterý 13. května v areálu oblastní nemocnice v Chrudimi. Veřejnosti se v průběhu celého dne budou na jednotlivých odděleních věnovat lékaři, kteří jim představí každodenní náplň své práce. Nemocnice bude zájemcům otevřená od 10 do 17 hodin

laboratoř (4)

Každý zájemce, který si nechá vyšetřit svoji krevní skupinu, získá i takzvaný náramek přátelství v barvě, jež odpovídá jeho krevní skupině. „Rádi bychom především mezi mladými lidmi nenásilně šířili informace o důležitosti dárcovství krve a kostní dřeně. Pomoci by s tím mohly i náramky přátelství s označením krevní skupiny, které budou od našich laborantů návštěvníci dne otevřených dveří dostávat,“ prozrazuje přednostka Hematologického oddělení Věra Šebková.

Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. „Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem,“ doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.
Na rozdíl od běžných dnů otevřených dveří v nemocnicích chystají v Chrudimi také doprovodný program v podobě dětského koutku či prezentace činnosti složek integrovaného záchranného systému. Během nich například hasiči předvedou ukázky laické resuscitace, kterou by měl umět každý z nás. „Nikdo neví, kdy bude takovouto znalost potřebovat, proto jsme se rozhodli využít i této příležitost k rozšíření možností laické záchrany při nenadálém setkání s ohrožením lidského života,“ vykládá Ninger.

Během Dne chrudimské nemocnice bude lékárna v areálu nabízet veškeré zboží takzvaného volného prodeje se slevou 13,5 procent. Program potrvá od 10 do 17 hodin a vstup, stejně jako prohlídky, poradenství a vyšetření, budou pro návštěvníky zdarma.

Den Chrudimské nemocnice je pořádán za podpory Pardubického kraje, Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, společnosti Pfizer, společnosti Linde Gas, Prádelny Fišer, společnosti Polymed medical, společnosti Medicalc software, společnosti Fresenius Medical Care ČR a společnosti Sanofi Aventis.
Den Chrudimské nemocnice se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Jaromíra Duška.
Více informací na www.nemcr.cz, nebo www.facebook.com/nemcr.cz

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: