Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Den záchranářů v Kolíně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Dvanáctý ročník akce „Den záchranářů“ se uskutečnil ve čtvrtek 8. května na několika místech v centru Kolína a přilehlém okolí. Návštěvníci měli možnost nejen obdivovat a pořádně si prohlédnout techniku, která je po většinu roku ukryta v garážích, ale také se zúčastnit bohatého programu.

Ceká akce začala okolo osmé hodiny jízdou kolony záchranářských vozidel na Karlovo náměstí, kde byla vystavena nejen současná, ale také historická záchranářská vozidla.
Přímo na náměstí převzal ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje z rukou představitelů města a kraje dvacet nových osobních automobilů, které budou sloužit k požární prevenci.
O chvíli později se přímo mezi diváky snesla čtveřice parašutistů. Pátému ovšem skok „nevyšel“ a dopadl na střechu jedné z budov v blízkosti náměstí. To byl okamžik, který odstartoval ukázkové cvičení a na místo začali najíždět jednotlivé složky IZS.
Další program, například ukázka norných stěn, byl pro návštěvníky připraven u nedaleké řeky Labe.

Dalším místem, kde mohli návštěvníci obdivovat um záchranářů, bylo Náměstí Republiky. Příslušníci HZS Středočeského kraje zde ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou předvedli vyproštění zraněných osob po dopravní nehodě.Především děti uvítaly možnost vyzkoušet si na simulátoru náraz v 30-ti kilometrové rychlosti.

Bezesporu nejzajímavější část programu se odehrávala na kolínském letišti, kde probíhala výstava hasičské techniky, ale především ukázky hašení pomocí vaku zavěšeného v podvěsu pod vrtulníkem, zásah na dopravní nehodu a požár automobilu.

[nggallery id=34]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: