Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dětem končí prázdniny, pozor na začátek školního roku

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Poslední prázdninový víkend je za námi a děti si pomalu chystají školní batohy. Pro některé bude čtvrteční cesta premiérou (prvňáčky určitě doprovodí rodiče), ale budou i žáčci, kteří dostanou od rodičů důvěru a vyrazí poprvé samy.

[singlepic id=17 w=320 h=240 float=right]Co je důležité vědět, než dítě pustíte samotné? Přesvědčte se o tom, že vaše dítě cestu dokonale zná. Jak na to?

  •  Projděte alespoň jednou cestu s ním.
  • Není od věci pustit dítko samotné a nenápadně vyrazit o chviličku později za ním a sledovat, jak se při přecházení komunikace bez vaší přítomnosti chová.
  • Dítě musí vědět, že se nemá bavit s cizími lidmi a v žádném případě si neusnadnit cestu do školy nastoupením do vozidla k cizím lidem.
  • Je lepší vybrat bezpečnější cestu (vyhnout se velmi frekventovaným silnicím, ale ani nechodit opuštěnými uličkami).
  • Není dobré, aby děti dávaly najevo, že se vrací samy domů, kde nikdo není. Takový impulz dávají především tím, že mají zavěšený klíč viditelně na krku. Bezpečnější je nosit je pod trikem, nebo v aktovce.
Řidiči musí pamatovat, že některé děti jsou po prázdninách rozdivočené, se svými spolužáky si budou horlivě vyprávět o letních zážitcích a v zápalu hovoru mohou mnohdy zapomenout na to, jak se v dopravě chovat.
Na vybraných frekventovaných přechodech pro chodce budou opět stát naši policisté, kteří dětem cestu do školy usnadní a první zářijový týden proběhne i v našem kraji celorepubliková dopravní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, při níž policisté již tradičně oslovují chodce s radami, jak bezpečně vozovku přejít.
Prázdninové statistiky dopravní nehodovosti jsou oproti loňskému roku celkem příznivé. Kompletní zpravodajství o nehodovosti vydáme začátkem září. Pevně věříme v to, že začátek školního roku nebude v našem kraji v počtu vážných dopravních nehod nikterak tragický.
nprap. Eva Maturová, tisková mluvčí Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: