Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dny otevřených dveří pardubických hasičů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.
V pátek a sobotu mohli všichni příznivci hasičů nahlédnout za brány požární stanice v Pardubicích. Připraveny byly zajímavé ukázky – například horizontální transport hasičů lezců, který je využíván například při povodních či v nepřístupném skalnatém terénu, kdy je nutné přepravit nejen záchranáře, ale hlavně bezpečně evakuovat osoby přes zatopený prostor.

Na diváky čekaly nejen ukázky práce Záchranné brigády kynologů a hasičů, ale také statické ukázky, soutěže a kvízy. Ve stánku Besipu si mohli i dospělí návštěvníci vyzkoušet dopravní testy, ale i tzv. opilecké brýle. O kus dál u Českého červeného kříže byla pro změnu připravena figurína pro nácvik resuscitace a první pomoci.
S Českým červeným křížem hasiči uspořádali sbírku na zemětřesením postiženou zemi Nepál. Za dva dny otevřených dveří se podařilo vybrat 3 461 korun, které budou zaslány do postižené země.

Po oba dny byl součástí také stánek spolku Rescueinfo, kde si návštěvníci mohli nalézt své bydliště na havarijní a povodňové mapě nebo poskládat evakuační zavazadlo.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: