Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Do Hradce dorazí až padesát tisíc fanoušků vrtulníků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Město Hradec Králové se musí druhý květnový týden připravit na zvýšený nápor dopravy. Ve dnech 9. – 11. května se tu uskuteční již dvanáctý ročník Evropské helikoptérové show (European Helicopter Show) spojený s třídenní výstavou, která je největší akcí svého druhu v Evropě.

Do města by podle organizátorů mělo ve třech dnech dorazit až 50 tisíc odborníků a fanoušků vrtulníkové techniky. „Letošní akce bude největší jak co do počtu vrtulníků, letadel, letových ukázek, tak i návštěvníků. Podle prvního zájmu o lístky předpokládáme, že by se návštěvnost akce mohla vyšplhat až na padesát tisíc,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA.
Už teď mají organizátoři oba hangáry určené pro vystavovatele plné do posledního místa. Na sobotní program hlásí svůj přílet se svými stroji majitelé vrtulníků z celé Evropy. V rámci programu se pak uskuteční i doposud v Hradci nevídaný slet vírníků, kterých by v případě krásného počasí mohlo dorazit i na pět desítek.

Autobusy zajistí dopravu na letiště

Ve čtvrtek a pátek (9. – 10. května) bude na letišti probíhat výstava vrtulníků a letecké techniky. K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby ze sektorů jako je letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.
Hlavní nápor je však očekáván až v sobotu, která tradičně patří vrtulníkové show. Tu by měl zahájit ve střední Evropě nevídaný přelet 15ti vrtulníků. Následně jsou pak připraveny ukázky zásahu při živelných katastrofách, hromadné autonehodě, nebo při transportu raněných z nebezpečné oblasti. Diváci by se měli na letiště dopravit buď osobními automobily, nebo speciálně vypravenými autobusy linky 15 a 25. Organizátoři jsou ve spolupráci s dopravním podnikem připraveni v případě potřeby linky posílit.

Součástí programu bude i unikátní crash test vozu Škoda

Jedno z největších lákadel sobotního programu je i unikátní test nového vozu značky Škoda. Ten poletí několik set metrů v podvěsu vrtulníku a na konci bude zahozen z výšky 20ti metrů. Poté bude automobil v rámci ukázky záchranných prací rozebrán hasiči. Automobilka Škoda tak společně se záchranáři bude cvičit zásah při pádu automobilu ze skály nebo z mostu.

Největším lákadlem letošního ročníku je však ukázka vrtulníku Cobra Red Bull AH1, který je nejpoužívanějším vojenským vrtulníkem na světě. Díky několikaleté práci budou v Hradci Králové přítomny hned dvě tyto vrtulníkové legendy. V rámci sobotního programu je naplánován i evropský slet vírníků nebo ukázky nejlepšího současného leteckého akrobata Martina Šonky, pilota českých gripenů.

[nggallery id=75]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: