Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Druhý květnový týden ve dnech 9. – 11. května 2013 se město Hradec Králové stane evropským hlavním městem vrtulníkové techniky. Pod novým názvem European Helicopter Show (EHS) se tu uskuteční již tradiční přehlídka světové vrtulníkové techniky, která se však letos výrazně rozroste o mezinárodní leteckou výstavu a srazy moderních i historických leteckých strojů.

„Letošní roční bude jednoznačně největší vrtulníková show v celé historii od doby jejich vzniku. Do Hradce Králové se sjedou největší odborníci na vrtulníkovou techniku a přilétnou desítky vrtulníků a vírníků prakticky z celé Evropy,“ vysvětluje známý pilot Daniel Tuček ze společnosti DSA, která patří mezi tradiční pořadatele akce.
„Díky rozšíření akce se mohou návštěvnici hradeckého letiště také těšit na největší letovou ukázku v historii s řadou opravdu špičkových vrtulníků a letounů, která nejsou běžně k vidění,“ dodává pilot Daniel Tuček. Na Helicopter show ani letos nebude chybět letecký kaskadér a reprezentant České republiky Martin Šonka z Red Bull týmu, který je zkušeným vojenským pilotem nadzvukový stíhaček JAS Gripen.

dsc_1805

Největším letošním lákadlem je představení legendárního vrtulníku Cobra

Čtvrtek a pátek 9. – 10. května bude tradičně letiště patřit odborné veřejnosti. Několik desítek vystavovatelů se zde setká za účelem zhlédnutí nemodernější techniky, výměny kontaktů a zkušeností. K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Na sobotu 11. května 2013 je pak připraven Velký letecký den s ukázkami letecké a zdravotnické techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek IZS v rámci simulovaných zásahů a také ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů, včetně letecké akrobacie.  Účast na této akci již potvrdilo více jak 50 letadel, které si budou moci návštěvníci zblízka prohlédnout díky výstavě

Za největší lákadlo však lze letos rozhodně označit přílet legendárního amerického vrtulníku Cobra AH1 patřící nejlepšímu leteckému týmu Red Bull. Ten s ní v sobotu v rámci leteckého dne předvede i leteckou ukázku, podobně jako další piloti vrtulníků nejrůznějších typů.

Více informací: www.eurohelishow.com

[nggallery id=75]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: