Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dobrovolní hasiči budou mít možnost dosáhnout na peníze z Evropské unie

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Sbory dobrovolných hasičů mohou z Evropské unie čerpat finanční prostředky na vybavení jednotek technikou a vylepšení požárních zbrojnic. Zřizovatelé sborů, tedy obce, budou moci realizovat své projekty v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), jenž je vypsán na období 2014 až 2020.

Aby byli zřizovatelé dobrovolných sborů se žádostí úspěšní, musí spadat do území, kterému hrozí například záplavy, sucha, větrné smrště nebo technické a technologické havárie. „Dobrovolní hasiči by měli mít kvalitní techniku, která by dokázala přírodním živlům a dalším haváriím čelit. Oceňuji, že program nabízí i peníze na vylepšení zbrojnic,“ podotkl ministr vnitra Milan Chovanec. “ Sbory dobrovolných hasičů jsou pro celý záchranný systém zásadní. Příslušníci jsou velmi šikovní a pracují s maximálním nasazením stejně jako jejich kolegové profesionálové,“ dodal ministr vnitra.

Nezbytností pro možné čerpání finančních prostředků je i jejich opora v patřičném strategickém dokumentu resortu vnitra. Ve zmíněném případě ponese název Zajištění odolnosti v území s důrazem na přizpůsobení se změnám klimatu a novým rizikům a vybavenosti složek integrovaného záchranného systému. Dokument bude mimo jiné obsahovat konkrétní příklady, které budou závazné i pro vybrané jednotky dobrovolných hasičů. Nyní se pracuje na aktualizaci dokumentu. Ta bude ministru vnitra Milanu Chovancovi předložena ke schválení v průběhu následujících týdnů.

Více než stovka sborů už o nabídce ví a se zástupci resortu MV v této věci komunikuje. O výše uvedených podmínkách a dalších možnostech byli zřizovatelé i hasiči informováni v polovině června.
Unijní dotace je určená zřizovatelům jednotek kategorie JPO II a JPO III. Právě tyto kategorie jednotek požární ochrany byly vybrány po konzultacích s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky. Jedná se totiž o jednotky, které mohou zasahovat i mimo území svého zřizovatele a jsou zařazeny do systému tzv. plošného pokrytí.

Lucie Nováková, Ministerstvo vnitra ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: