Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dobrovolní hasiči obcí vylepší své vybavení za miliony

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Rada Pardubického kraje schválila rozdělení 4,415 milionů korun pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí.  Krajskou dotaci využijí sbory na pořízení a opravy dopravních a cisternových požárních vozidel, na nákup plovoucích a kalových čerpadel, elektrocentrál a dýchací techniky. Návrh radních na rozdělení peníze musí ještě odsouhlasit zastupitelstvo.

20130516_144035„V krajském rozpočtu se nám daří držet pro sdružení dobrovolných hasičů obcí stabilní finanční podporu ve výši 5 milionů korun. Počítáme tedy ještě s druhým kolem, kde bude rozdělen zbytek. Peníze jsou určeny do obnovy vybavení, bez kterého se hasiči v akci neobejdou. Klíčovou roli těchto složek při ochraně života a majetku nebo jejich podíl na společenském životě v obcích snad již není třeba ani zdůrazňovat,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Peníze se rozdělují na základě jasně stanovených pravidel na celé volební období. Obce podávají žádosti na kraj, kde se sumarizují. Návrh rozdělení dotací posuzuje odborná komise. „V této komisi mají své zastoupení profesionální i dobrovolní hasiči, kteří umí nejlépe odhadnout potřeby. Klademe důraz na to, aby byly dotace rozdělovány rovnoměrně a pokrývaly území celého kraje. Například výměna některých starých vozidel AVIA za mikrobusy dobrovolným hasičům výrazně usnadní život, neboť na tato vozidla nebudou potřebovat řidičský průkaz na nákladní automobily jako doposud,“ vysvětluje hejtman Martin Netolický.

Rozdělení dotací za několik posledních let Pardubický kraj zveřejňuje na svých internetových stránkách, kde se každý může přesvědčit o tom, kolik peněz jednotlivé obce obdržely.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: