Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dopravní omezení při 121. Velké pardubické

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V těchto dnech probíhají velké přípravy na 121. ročník Velké pardubické. Jako každý rok očekávají policisté velký příjezd diváků a v souvislosti s tím připravují různá bezpečnostní opatření.

Jako každoročně bude v neděli 9. října 2011 od 7 do 19 hodin částečně uzavřena silnice 1. třídy č. 37 Pardubice – Chrudim. Tato komunikace bude uzavřena stejně jako v loňském roce od nadjezdu Parama po nadjezd Dražkovice. Uvedený úsek bude využit pro parkování, kde se řidiči budou řadit od nadjezdu Paramo. Další prostor pro parkování bude na letišti, odkud bude vozit návštěvníky na závodiště kyvadlová doprava. Ta bude k dispozici pouze před dostihem, nikoli po jeho ukončení. To už budou muset ke svým vozidlům diváci pěšky. Dále se hovoří ještě o jednom prostoru k využití parkování, kterým je podle našich informací prostor v okolí bývalé Okresní vojenské správy – při příjezdu od Parama vpravo. Toto místo bylo divákům k dispozici už v minulém roce. Všechny prostory budou označeny a diváky budou směrovat policisté i pořadatelská služba.
V souvislosti se 121. ročníkem tohoto dostihu žádáme účastníky, aby byli trpěliví, disciplinovaní a dbali všech pokynů. Jsou jasně stanovena místa, kam návštěvník může a kam nikoli. Parkovací místa jsou stanovená a určitě není na místě smlouvat a dožadovat se vjezdu na místo, které k parkování určené není.
Lidé, kteří se Velké pardubické účastní pravidelně vědí, že nájezd diváků nebývá tak komplikovaný, jako samotný odjezd. Na závodiště se návštěvníci dostávají v průběhu celého dopoledne, ale i v odpoledních hodinách. Po ukončení dostihu jdou davy diváků stejným směrem a v tu chvíli je situace daleko komplikovanější. Policisty čeká opět nelehký úkol vše zkoordinovat. Na komunikace se vejde určitý počet vozidel a jejich kapacita není nekonečná. Buďte trpěliví a s takovou situací počítejte.
Nprap. Eva Maturová, tisková mluvčí Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: