Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Evropská vrtulníková show v Hradci Králové

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Královéhradecké letiště patřilo v závěru tohoto týdne vrtulníkům, které se představily na European Helicopter Show 2013. Na akci, která navazuje na tradici Air Ambulance a později Helimed, dorazilo i přes nepřízeň počasí kolem 20 tisíc návštěvníků.

Akce se pro tento rok stala největší vrtulníkovou výstavou a show v Evropě a letošní rozšířený ročník patří k pěti největším vrtulníkovým akcím na světě. Zatímco čtvrtek a pátek patřil odborným seminářům a veletrhu všeho, co se týká vrtulníků, sobota byla ve znamení letecké přehlídky pro širokou veřejnost.
Přímo v poledne se nad hlavy diváků vznesla třináctka strojů, které se představily při společném průletu. To už se na travnaté ploše připravovali figuranti a záchranáři na ukázku zásahu při hromadné nehodě v nepřístupném terénu. Ta se bohužel musela obejít bez žlutého Eurocopteru OK-DSD, který zajišťuje leteckou záchrannou službu v Hradci Králové a krátce po zahájení ukázky byl odvolán na ostrý zásah – pád letadla ve Vrchlabí.

Největší zájem diváku bezesporu vzbudil unikátní crash test, při němž byl do podvěsu vrtulníku Eurocopter Ecureuil b3e OK-DSW připevněn nový automobil Škoda Rapid a po dosažení výšky 18,5 m odhozen na zem. Nešlo však pouze o ukázku pro diváky, ale celý pokus měl simulovat pád rozjetého vozidla z mostu.

 

[nggallery id=89]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: