Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

GEOtest počítá se zahájením prací u Parama v lednu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, začnou až počátkem ledna příštího roku. Magistrát o tom informovala společnost GEOtest, která bude sanační práce v okolí rafinerie provádět.

Obyvatelé v okolí tak mají jistotu, že Vánoce i příchod nového roku prožijí bez hrozby toho, že by jejich sváteční pohodu narušila evakuace.
Stavební povolení na provedení sanačních prací platí od 16. listopadu 2012. „Z organizačně-technických důvodů a z důvodu časové minimalizace možného ohrožení obyvatel a majetku budou výkopové a stavební práce zahájeny 7.1.2013,“ sdělil zástupce společnosti. V případě nepříznivých klimatických podmínek však může být termín zahájení prací ještě posunut.

Riziko, že při sanačních pracích dělníci narazí na nevybuchlou munici, ležící v zemi desítky let, je poměrně reálné. Na celém území Pardubic může být z období náletů na Pardubice během druhé světové války v zemi podle odhadu pyrotechniků až 130 nevybuchlých leteckých pum, podstatná část pak právě v lokalitě u Parama. V případě nálezu některé z nich by čekala obyvatele v okruhu 1100 metrů evakuace, podobně jako obyvatele žijící podél trasy, po níž by záchranáři nevybuchlou bombu převáželi k případné likvidaci. Jen v kruhové evakuační zóně by muselo opustit domovy na dva tisíce lidí, v zóně podél přepravní trasy dokonce až deset tisíc lidí. Na území Pardubic by musely být evakuovány dvě mateřské a tři základní školy a na trase převozu dalších šest školských zařízení. Zastavil by se provoz na železnici, uzavřeno by muselo být pardubické letiště, neprůjezdný by byl i silniční tah od dálnice směrem na Chrudim.

Nataša Hradní, Magistrát města Pardubic

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: