Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči a záchranáři si polepší

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hasiči a záchranáři v Pardubickém kraji si polepší. Dobrovolní hasiči dostanou na své letošní zásahy díky dotaci 1,8 milionu korun. Profesionálním hasičům daroval Pardubický kraj termokameru a Zdravotnické záchranné službě dva biovaky. Kraj tak pokračuje v dlouhodobé podpoře zlepšování vybavení státních složek integrovaného záchranného systému.

DSC00105

Foto: Luboš Kozel

„Státní dotace 1,8 milionu korun pokryje jednotkám dobrovolných hasičů obcí část jejich nákladů za zásahy v období od ledna do října letošního roku. Je to příjemné přilepšení, ale jsme si vědomi, že ani taková částka nepokryje nutné náklady. Proto jsme také zvýšili krajský rozpočet pro dobrovolné hasiče na rok 2015 o půl milionu korun na celkových 5,5 milionu,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který je předsedou Bezpečnostní rady kraje. „Termokamera usnadní příslušníkům Hasičského záchranného sboru zejména vyhledávání a záchranu osob z hořících objektů, kdy jejich práci ztěžuje oheň, kouř a tma,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický. Darovací smlouvu na kameru za 240 tisíc korun schválili zastupitelé kraje.

Pardubický kraj také zakoupil pro Zdravotnickou záchrannou službu dva nové moderní biovaky, které budou sloužit pro izolaci a transport osob s podezřením na vysoce nebezpečnou nákazu do stacionárního zařízení určeného pro léčbu takto postižených osob. Zastupitelé dnes schválili bezplatný převod biovaků.

Nedávno předal chytrý radar Policii České republiky a na konci září předal nové vybavení Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje. Jednalo se o speciální transportní prostředky pro infekční pacienty a další ochranné pomůcky.

Mgr. Kateřina Procházková Skůpová, Oddělení komunikace kanceláře hejtmana

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: