Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hasiči lezci ze stanice Pardubice trénovali v těchto dnech v areálu stanice v Pardubicích vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Auto„Modelová situace byla připravena zavěšením vozu na jeřábu a jeho přitisknutím k věži. Podobná událost se může stát v případě, že automobil prorazí svodidla mostu a visí nad volným prostorem například za tažné zařízení, zábradlí nebo svodidla,“ přiblížil akci ppor. Bc. Petr Dvořák, instruktor lezecké skupiny v Pardubicích.
Přístup lezců byl tedy možný pouze z druhého nadzemního podlaží věže. Nejprve hasiči museli automobil zajistit proti dalšímu pohybu a poté mohli automobil vyprostit. Podle Petra Dvořáka museli hasiči místo zásahu rozdělit na dva úseky. Prvním byl úsek vyprošťování a druhým podávací a přípravná skupina věcných prostředků.
Při výcviku hasiči narazili na mnoho problémů a složitostí, které vyjdou najevo až při praktické zkoušce. „Například v této situaci může nastat problém se zapřením záchranáře proti vozidlu, ve volném prostoru při používání hydraulických zařízení,“ řekl ppor. Bc. Petr Dvořák. Nástroje se totiž smekají a hasiči nemají pevnou půdu pod nohama a proto je potřeba větší spolupráce zasahujících hasičů. Výcvik byl všemi zúčastněnými kladně hodnocen a již nyní se připravují další zajímavé scénáře.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: