Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči procvičili likvidaci havárie nebezpečné látky

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V pondělí 14. listopadu v dopoledních hodinách došlo na komunikaci v průmyslové zóně Sever v Chrudimi k úniku kyseliny dusičné z přepravního kontejneru na ložném prostoru nákladního automobilu. Řidič vozidla za jízdy zjistil, že z nákladního prostoru vychází žlutozelený dým. S vozidlem zastavil, odešel do bezpečné vzdálenosti a zatelefonoval na tísňovou linku.

Naštěstí se nejednalo o skutečnou událost, ale pouze o cvičení hasičů. Kontejner nebyl poškozený, k úniku 200 litrů chemikálie došlo vlivem netěsnosti výpustního ventilu. Na místo byla povolána profesionální i dobrovolná jednotka hasičů z Chrudimi.
Hasiči se vystrojili do přetlakových obleků, tedy obleků s nejvyšší ochranou a označili bezpečnou zónu. Dále bylo jejich úkolem zajistit odstavený nákladní automobil proti pohybu, zjistit druh a množství uniklé látky, rozsah poškození přepravního kontejneru a jaké hrozí nebezpečí pro okolí z hlediska úniku nebezpečné látky.

Hasiči v přetlakových oblecích utěsnili poškozený ventil havarijním tmelem, provedli neutralizaci uniklé kyseliny tak, aby vznikl bezpečný a životnímu prostředí neškodný roztok. Chemikálie byla přečerpána do nového kontejneru. Další skupina hasičů postavila dekontaminační sprchu. Po přečerpání látky a zabezpečení místa události všichni zasahující hasiči prošli dekontaminační sprchou. Velitel vyhodnotil cvičení jako dobré a bez zásadních chyb.

Text a foto: por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

1 komentář článku Hasiči procvičili likvidaci havárie nebezpečné látky

  • Myslím, že v dnešní době by každý měl mít alespoň základní znalosti/školení o tom jak se chovat v případě nebezpečné havárie. Je až zarážející kolik lidí neumí zacházet s pomůckami na likvidaci havárií nebo neví, kterou použít a jak.

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: