Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči se odborně připravují na vysoce nakažlivé nemoci

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V areálu hasičské stanice v Pardubicích se ve čtvrtek 22. ledna uskutečnilo instrukčně metodické zaměstnání pro řídící důstojníky, velitele stanic a vedoucí techniky chemické služby Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Odborná příprava byla specializována zejména na mimořádnou událost s možným výskytem vysoce nakažlivé nemoci.

IMZ VNN4

V rámci vzdělávání se profesionální hasiči zaměřili hlavně na spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje, Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje, Policií ČR i Městskou policií Pardubice. Hovořilo se zde o možných rizicích, bezpečném postupu zásahu a následné dekontaminaci a dezinfekci.

Velitelé stanic, řídící důstojníci i vedoucí techniky chemické služby se zabývali hrozbami biologického, radiačního a chemického charakteru s potenciálem pro dopady na zdraví i v mezinárodním měřítku. Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje představila biovak pro přepravu nakažené osoby.

IMZ VNN

Připomeňme, že například loni 10. září pardubičtí hasiči zasahovali na studentských kolejích v Pardubicích, kde bylo podezření z možné nákazy studenta z Tanzánie na velmi zákeřnou nemoc ebolu. Tehdy jednotka hasičů na místo dorazila i s kontejnerem nouzového přežití, protiplynovým vozidlem a s kompletní výstrojí – protichemickými obleky nejvyšší ochrany. Pro zásah byla připravena i dekontaminační sprcha. Budova kolejí byla tehdy uzavřena a hasič provedl obchůzku všech pokojů s výzvou, aby studenti neopouštěli své pokoje. Hasiči byli připraveni na pokyn krajského hygienika ihned zasáhnout. Pacient byl v izolaci a nakonec převezen do pardubické nemocnice. Na pokyn krajského hygienika byla provedena dezinfekce několika místností.

Text a foto: por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: