Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči varují před vstupem na led

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Včera krátce před 15. hodinou byl na operační a informační středisko hasičů oznámen případ topící se osoby na jezeře Bajkal v Pardubicích Polabinách. Hasiči ihned vyjeli k místu s potřebnou technikou a pomocí člunu se dostali k mladíkovi, který na tenkém ledě bruslil a zhruba v polovině jezera se propadl. Hasiči nedoporučují pohybovat se po ledu, který již nedosahuje bezpečné tloušťky 25 cm a v místech, kde není možnost pomoci v případě nouze!

Několik rad pro případ proboření ledu přidává tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková:

  • Pokud se propadnete snažte se udržet nad hladinou, zachovejte klid a nepropadejte  panice. Pokud jsou poblíž větve či klády, snažte se jich chytnout a volejte o pomoc.
  • Pokud při propadnutí nemáte na sobě oblečení z umělých vláken tzv.funkční prádlo, polyester, polyamid apod., které při propadnutí nenasákne tolik vodou jako oděv z přírodních materiálů (bavlna, vlna, peří apod.), tak se ho snažte ze sebe sundat.
  • Při samotné záchraně tonoucích osob z ledové vody je v prvé řadě nutné nejdříve: uvědomit složky IZS (integrovaný záchranný systém) linky 112 nebo 150 a 155. K okraji propadlého ledu se pak přibližujte s ohledem na svoji vlastní bezpečnost velice opatrně, s využitím co největší plochy (plazením, s použití žebříků, desek, klád nebo plavidel) a pokud možno upoutáni na laně s jakýmikoliv i improvizovanými plovacími pomůckami.
  • Po vytažení tonoucího z vody u něj zajistěte základní životní funkce, případně zahajte resuscitaci a vyčkejte příjezdu zdravotnické záchranné služby (l.155). Pokud je tonoucí při vědomí, ihned jej zbavte mokrého oděvu a zabalte do suchého. Udržujte tepelný komfort.

[nggallery id=47]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: