Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasiči vezou humanitární pomoc uprchlíkům do Řecka

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V souvislosti s migrační krizí požádalo Řecko před koncem roku 2015 prostřednictvím Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události Evropské komise (CECIS) o humanitární pomoc. Česká republika obratem nabídla spací pytle, přikrývky, lehátka, pláštěnky a kamna na pevná paliva. Pomoc byla ze strany Řecka akceptována a v tuto chvíli se začíná humanitární pomoc připravovat.

DSC_5127

Z jednotlivých skladů Hasičského záchranného sboru ČR bude dnes, 4. ledna, svezen materiál do Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu. Zde bude naložen na tři vozidla se dvěma vleky a zítra, 5. ledna, se přesune do Brna (do Školního a výcvikového zařízení HZS ČR), odkud vyrazí ve středu 6. ledna směrem do Řecka. Zde bude předána do Centrálního skladu pro příjem humanitární pomoci ve městě Mandra (poblíž Athén). Dopravu zajistí 8 příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR, jako velitel konvoje pojede por. Mgr. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy.

Humanitární pomoc se skládá z 2000 přikrývek, 500 lehátek, 2000 spacích pytlů, 10000 pláštěnek a 40 kamínek. Cena materiálu je 4, 25 mil. Kč a hrazena bude ze státního rozpočtu.

Jedná se už o pátou zemi, které v souvislosti s migrační krizí Česká republika posílá humanitární pomoc. Vybavení pro nouzové ubytování jsme již dopravili do Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Makedonie.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV-generální ředitelství HZS ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: