Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hasičští chemici procvičovali zásahy na nebezpečné látky

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Stovka profesionálních hasičů z Pardubického a Královéhradeckého kraje se již podeváté sešla v Seči u Chrudimi, kde se konalo další proškolení hasičů chemiků.

Foto: HZS Pardubického kraje

Instrukčně metodické zaměstnání (IMZ) bylo uskutečněno ve dvou turnusech a účastnili se ho všichni technici chemické služby (CHS) ze všech územních odborů HZS Pardubického kraje, techniků CHS Hasičského záchranného sboru podniku Paramo, a.s., Pardubice a technici CHS ze všech územních odborů HZS Královéhradeckého kraje. Instrukčně metodické zaměstnání se uskutečnilo za spolupráce generálního ředitelství HZS ČR, Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a firmy DEKONTA a.s.
V letošním roce se chemici zaměřili hned na několik úkolů. „Věnovali se detekci neznámých látek, zjišťování jejich základních fyzikálně-chemických vlastností a nacvičovali práci s detekčními přístroji, kterými jsou vybaveny jejich jednotky. Ve spolupráci s Institutem ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč bylo vyhledávání zdrojů ionizujícího záření a plnění úkolů spojených s dekontaminací zasahujících osob,“ řekl kpt. Ing. Vít Preussler, vedoucí chemické služby HZS Pardubického kraje.
Úkoly byly rozděleny na deset pracovišť mezi nimiž se střídaly týmy složené z hasičů chemiků. Úkoly byly bodovány a poté bylo provedeno vyhodnocení činnosti a připravenost zasahujících. Před ukončením programu byla diskuse zaměřená na spolupráci mezi oběma kraji při řešení mimořádných událostí spojených s nálezem nebezpečných látek.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: