Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hlídejte si, co vám patří

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V těchto předsvátečních dnech chodíme nakupovat do různých obchodních domů, aby nám pod vánočním stromečkem a na štědrovečerní tabuli nic nechybělo. Je důležité si ale uvědomit, jaké nebezpečí se právě za těmito nákupy může skrývat.

[singlepic id=484 w=320 h=240 float=right]Nejprve pár čísel.
Na Pardubicku bylo za jedenáct měsíců letošního roku zjištěno na osm desítek kapesních krádeží. Pardubičtí policejní preventisté se o výsledky v policejních statistikách samozřejmě zajímají. Prevence je totiž prvním a důležitým krokem.
Vy sami se proti krádežím můžete mnohdy bránit také. Policisté často vidí, a to nejen v blízkosti obchodních center, jak lidé dávají všanc své osobní věci. Údiv ve tváři nechybí ani policejním preventistům. A víte, v jakém případě? Když na vlastní oči vidí nákupní vozíky, které zdobí odložená kabelka. Nikomu cizímu to samozřejmě nedává právo, aby si z ní cokoliv vzal. Jsou to vaše věci. Ale stále se mezi lidmi objevují ti, kteří si rádi vezmou, co jim nepatří. A věřte nebo ne – jim je úplně jedno, že ze „ztráty“ nadšení zrovna nebudete.
Vánoční svátky by měly proběhnout ve znamení pohody, klidu a rodinného veselí. A běhat po úřadech, protože se vám „ztratily“ doklady, nebo abyste přišli o vydělané peníze a cennosti, není stroprocentě příjemné pro nikoho. Ptáte se, proč vás policejní preventisté opět upozorňují na to, co už dávno víte? Odpověď je jednoduchá. Protože se to stále děje a nepoučitelnost hýbe světem. Nemalé množství lidí si nechává své osobní věci bez dozoru, nákupy včetně drahých věcí leží na předních sedadlech vozidel, kabelky se vesele houpou na nákupních vozících.
Pardubičtí policisté se snaží opravdu všemi silami pomáhat a chránit. Preventisté nezahálí, vyrážejí do ulic, aby se tomu všemu podívali – jak se říká – „na zoubek“. V rámci prevence informují obyvatele o možných nebezpečích, která jim hrozí. Ale ty „hříšníky“, kteří své osobní věci nechávají bez dozoru, musejí upozornit – hlídejte si, co vám patří. A to nejen v nákupních centrech, obchodech a prostředcích hromadné dopravy.

stržm. Mgr. Eva Větrovská, Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: