Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Hostovice budou mít novou cisternu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubice získaly v rámci Integrovaného regionálního operačního programu dotaci na nákup cisterny pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Hostovicích. Jednotka je v rámci IZS zahrnuta do plánu plošného pokrytí kraje a její členové se v pravidelných cyklech podrobují doškolování a odborným zkouškám. Velkokapacitní cisterna vyjde na přibližně 7 milionů korun, 85 procent nákladů však pokryjí peníze z evropských dotací.

hasici-hostovice

Foto: Hasiči Hostovice

Území MO Hostovice se nachází v oblasti, která je sužována extrémním suchem. Zdejší dobrovolní hasiči navíc v okolí již několikrát zasahovali při řadě mimořádných událostí. „Činnost dobrovolných hasičů vnímáme jako přínosnou jak v oblasti práce s mládeží, tak i v kulturní sféře. Proto jsme se rozhodli, že tento dlouhodobě opomíjený segment posílíme a dobrovolné hasiče podpoříme také formou dotací a pořízením adekvátní techniky. Rozhodli jsme se tak i v návaznosti na požár, který v nedávné době vypukl ve Chvaleticích. Zasahovalo zde na třináct jednotek hasičů a deset z nich tvořili právě dobrovolní hasiči,“ konstatoval primátor města Martin Charvát.

Předpokládaná cena cisterny činí 7 300 595,50 korun, většinu nákladů ale pokryjí evropské dotace. „Celkové náklady za velkokapacitní cisternu dosahují částky 7 307 095,50 korun, městu se však podařilo získat dotace z operačního programu EU, které pokryjí 85 procent z ceny. 5 procent pak tvoří dotace státu a 10 procent uhradí MO Pardubice VIII ze svého rozpočtu,“ informoval náměstek primátora Jan Řehounek, který je mimo jiné zodpovědný za dotační politiku města.

hasici-hostovice-2

Foto: Hasiči Hostovice

Vozidlo by mělo do Hostovic putovat v první polovině příštího roku. „Zpráva o přidělení dotace na nákup nové velkokapacitní cisterny nás pochopitelně velmi potěšila. Vozidlo je určeno pro jednotku SDH v Hostovicích, jejímž zřizovatelem je MO Pardubice VIII, a nahradí dosluhující cisternu zařazenou do výzbroje v roce 1981. Samotné převzetí vozidla předpokládáme během prvního pololetí následujícího roku,“ uvedl starosta Hostovic Josef Jirout. Dodává, že členové této jednotky jsou pro Hostovice významnou hybnou silou nejen při mimořádných událostech, ale i při dalších společenských a sportovních akcích.

Iveta Koubková, tiskový úsek MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: