Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

ICE – číslo, které vám (ne)zachrání život

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Nejrůznější sdělovací prostředky se čas od času chytí e-mailu, který koluje internetem a vyzývá k uložení kontaktu ICE– (In Case of Emergency) na blízkou osobu do mobilního telefonu pro rychlejší kontaktování příbuzných v případě jakékoliv nehody. Výzvu k uložení tohoto kontaktu přinesla zatím jako poslední  televize Nova ve včerejším pořadu 112 – V ohrožení života.

Text e-mailu:

Záchranáři a zdravotníci si všimli, že při dopravních a jiných nehodách mají zranění při sobě mobilní telefon. Při záchranných akcích však cizí osoby nevědí, koho z dlouhého telefonního seznamu mají kontaktovat. Personál záchranné a rychlé zdravotní pomoci proto navrhuje, aby každý měl v telefonním seznamu na svém mobilu rozpoznatelný seznam kontaktních osob pro případ nouze. Mezinárodně uznaný pseudonym je ICE (In Case of Emergency).
Pod tímto jménem bychom ve svém mobilu měli uvést telefonní číslo a osobu, kterou v případě nouze může kontaktovat policie, záchranná zdravotní a nebo požární služba. Když chcete jako nouzový kontakt uvést více osob, použijte pseudonymy ICE1, ICE2, ICE3 atd. Je to jednoduché a nic to nestojí, ale může zachránit život. Pošlete prosím tuto zprávu dál svým známým, aby se tento nápad globálně ujal.

Hasiči a záchranáři se od ICE distancují

Hasičský záchranný sbor České republiky se distancuje od jakéhokoliv využívání případného kontaktu ICE na osobu blízkou v mobilním telefonu pro případ rychlého informování rodiny, osoby blízké atp.
V nalezených mobilech na místě události hasiči nevyhledávají žádné kontakty z důvodu informování blízkých nebo příbuzných osob, které byly obětí události. Toto informování je plně v kompetenci Policie ČR.
Hasiči na místě nehody  manipulují  s osobním majetkem poškozených nebo obětí (včetně mobilního telefonu) pouze a výhradně za účelem zabránění poškození nebo případnému odcizení tím, že osobní věci shromáždí a následně předají majiteli nebo Policii ČR.

Podobně vidí význam ICE také MUDr. Ondřej Franěk z pražské záchranky: „Situace, kdy je z pozice záchranných složek životně nutné co nejrychleji kontaktovat příbuzné, je opravdu raritní, a představa, že si policie neporadí s identifikací jinak, než nalistováním ICE, je poněkud pitoreskní. Když už má postižený u sebe funkční mobil, není zpravidla nic jednoduššího, než zavolat na nějaké číslo ze seznamu a zeptat se, komu patří volající telefon. “

Související odkazy:
www.zachrannasluzba.cz
www.hzscr.cz
www.hoax.cz

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

6 komentář(ů) článku ICE – číslo, které vám (ne)zachrání život

 • Univerzální záchranný systém proti následkům přírodya lidmi způsobené katastrofy Je,ale
  není o systém zájem.Co lze v systému přežít:tornádo a podobné stupnice f5,zemětřesení,
  povodně,záplavy,požáry,havárie v chemičkách a také 100 m vlnu tsunami atd.

 • Není nad zdravé sebevědomí 🙂 zbytek ať posoudí laskavé čtenářstvo samo 🙂

  of.

 • Stejskal

  Dobrý večer.
  Jsem rád, že jste se ozval. Zároveň se potvrdilo, že jsem se nemýlil.
  V úctě
  Jiri Stejskal

 • Vážený pane Stejskale, je docela dobře možné, že jsem vůl. S úspěchem či neúspěchem si pochybujte o čem chcete, a pokud myslíte, dejte si do mobilu ICE. Můžete taky nosit při sobě lano, zimní pneumatiku a trepku jarmilku, chodit pozadu, bydlet na stromě, nepít vodu z vodovodu, zahodit mobil a dělat či nedělat i spoustu dalších věcí, která vám ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ mohou zachránit život. Pak už zbývá jen najít ty okolnosti a vyzkoušet to. Dejte vědět, jak jste dopadl.
  S úctou
  Franěk
  PS: http://www.zachrannasluzba.cz/zajimavosti/08_ice.htm

 • Stejskal

  Řekl bych, že MUDr. Ondřej Franěk z pražské záchranky je vůl. Jestliže mu jakákoliv pomoc k identifikaci v takových případech připadá „raritní“, či dokonce „pitoreskní“, trván na první větě a to nejen pro užívání nevhodných slov. Kromě toho o tom, že MUDr. Ondřej Franěk z pražské záchranky zná jejich pravý význam, by se s úspěchem dalo pochybovat. Nepodceňujte žádnou možnou pomoc v takových případech, je to bonus, který může leckoho zachránit! Navíc žádám, aby MUDr. Ondřej Franěk z pražské záchranky, nepoužíval cizí termity!

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: