Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.
V posledních dnech koluje elektronickou poštou a plní nejrůznější diskuse takzvaný ICE kontakt. Tedy informace, že si máte přidat do svého mobilu kontakt na blízkého člověka a uložit ho pod názvem ICE. V případě nehody pak budou na toto číslo volat záchranáři.
Text e-mailu:
Záchranáři a zdravotníci si všimli, že při dopravních a jiných nehodách mají zranění při sobě mobilní telefon. Při záchranných akcích však cizí osoby nevědí, koho z dlouhého telefonního seznamu mají kontaktovat. Personál záchranné a rychlé zdravotní pomoci proto navrhuje, aby každý měl v telefonním seznamu na svém mobilu rozpoznatelný seznam kontaktních osob pro případ nouze. Mezinárodně uznaný pseudonym je ICE (In Case of Emergency).Pod tímto jménem bychom ve svém mobilu měli uvést telefonní číslo a osobu, kterou v případě nouze může kontaktovat policie, záchranná zdravotní a nebo požární služba. Když chcete jako nouzový kontakt uvést více osob, použijte pseudonymy ICE1, ICE2, ICE3 atd. Je to jednoduché a nic to nestojí, ale může zachránit život. Pošlete prosím tuto zprávu dál svým známým, aby se tento nápad globálně ujal.
Zní to jako dobrý nápad a tak jméno ICE si už jistě našlo své místo v nejednom mobilu. Tuto teorii podpořila i TV Nova, která odvysílala reportáž, ve které ICE kontakt doporučuje.
„ICE slibuje něco, co v praxi rozhodně nefunguje podle představ autorů mailu“ říká MUDr. Ondřej Franěk, vedoucí lékař operačního střediska pražské záchranky a zároveň autor nezávislého webu zachrannasluzba.cz.
Ten také dodává: „Především se nejedná o žádnou mezinárodně uznávanou a koordinovanou akci. Obdobné kampaně proběhly (bez velkého výsledku) ve Velké Británii a Izraeli, kde ale šlo spíš o možnost identifikovat oběti atentátů, nikoliv o volání příbuzným.
Situace, kdy je z pozice záchranných složek životně nutné co nejrychleji kontaktovat příbuzné, je opravdu raritní, a představa, že si policie neporadí s identifikací jinak, než nalistováním ICE, je poněkud pitoreskní (když už má postižený u sebe funkční mobil, není zpravidla nic jednoduššího, než zavolat na nějaké číslo ze seznamu a zeptat se, komu patří volající telefon).“
Přidat komentář