Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Informace k zákazu nakládání s povrchovými vodami

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Rozhodnutí vodoprávního úřadu Chrudim vyvolalo řadu otázek občanů. Níže je proto upřesnění situace.

Z hlediska vodního zákona je nutno rozlišit dvě situace:
1.) odběry povrchových vod, které byly povoleny v rozsahu do 6000 m3 ročně nebo do 500 m3 měsíčně. Jedná se tedy o uživatele vod na základě vydaných povolení, například zahrádkáře, kteří využívají čerpadlo pro zalévání vodou z řeky. Rozhodnutím Městského úřadu Chrudim (vodoprávní úřad) byly veškeré tyto odběry nyní zakázány na celém území ORP Chrudim, tedy ve všech cca 90 obcích.

2.) obecné nakládání s povrchovými vodami v podobě odběrů povrchových vod. V tomto případě jde o všechny ostatní odběry vod, které nepodléhají povolení – tedy bez použití zvláštního technického zařízení, jako je čerpadlo nebo ruční pumpa.
Výše uvedené nařízení vodoprávního úřadu se tohoto způsobu NETÝKÁ. Město Chrudim ale toto nakládání taktéž zakázalo pro území města (nikoli ORP) a  vyzvalo dopisem z 31.7. všechny obce ve své působnosti, aby tyto odběry také zakázaly.
Toto obecné nakládání má v současné době kromě Chrudimi zakázáno například město Chrast a zákazy v dalších obcích na sebe zřejmě nenechají dlouho čekat. Vždy budou oznámeny způsobem v místě obvyklým – úřední deska, obecní rozhlas,…

Za porušení těchto nařízení hrozí fyzické osobě pokuta do výše 20 000 Kč.

 

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: