Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kdokoliv zachrání jediný život, zachrání celý svět

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Nejsou vidět, a přesto vám denně pomáhají. Operátoři tísňové linky musí poznat a uvědomit si v jaké jsou situaci lidé na druhé straně telefonního hovoru. Většinou jsou to lidé ve stresu, vystrašení a zcela bezmocní. Život se na operačním a informačním středisku hasičů odehrává po telefonu.

DSC_4959

Vyděšená byla v těchto dnech žena, která měla důkazy o tom, že je její dcera v zahraničí týraná. Dívka odešla za prací do Holandska. Její maminka zavolala na tísňovou linku a nevěděla, jak má své dceři pomoci, nevěděla, kam má zavolat. S brekem tak oznamovala operátorce tísňového volání, jak dceru v Nizozemí týrá její přítel, vězní ji doma, omezuje ji na svobodě, odebral ji telefon.

Brečící a bezradnou matku z Pardubického kraje operátorky prap. Bc. Veronika Husáková a prap. Aneta Danielová, DiS., uklidňovaly a celou událost nenechaly náhodě. Od ženy si převzaly adresu místa bydliště dívky v Nizozemí. A ihned operátorky jednaly.

Rozpoutala se několikahodinová záchrana

Operátorka Veronika Husáková okamžitě zalarmovala nizozemskou tísňovou linku, kde ji ihned přepojili s místní policii poblíž bydliště týrané dívky. Nizozemští policisté převzali informaci a vyrazili na místo. Za dohledu policistů si týraná dívka zabalila všechny své věci a opustila dům, ve kterém snášela fyzické i psychické týrání od svého přítele.

Během náročné čtyřhodinové operace, tak dlouho trvala záchrana týrané slečny v zahraničí, operátorky Veronika s Anetou komunikovaly intenzivně nejen s nizozemskou policií, ale také s matkou dívky, kterou informovaly o probíhající záchraně. Posledním hovorem, který operátorky provedly, byl telefonát mamince, která si po čtyřech hodinách oddechla, že je její dcera mimo nebezpečí.

Mám dobrý pocit, že to celé dobře dopadlo, že si odchod od přítele týraná dívka na konec nerozmyslela,“ říká Veronika Husáková, která po celou dobu vedla hovory v angličtině. „Policisté v Nizozemí byli velmi ochotní a příjemní,“ dodává Veronika, která má již osmiletou praxi na operačním a informačním středisku hasičů Pardubického kraje.

Operátorům tísňové linky se vyplácí pozorné naslouchání a být v rámci své služby tak trochu psychologem, aby se jim podařilo uzavírat případy vždy s dobrým koncem.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: