Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kontroly na přejezdech

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Počet dopravních nehod na železničních přejezdech, není nikterak příznivý. To je jeden z důvodů, proč jste jistě zaznamenali policisty, kteří monitorují právě železniční přejezdy. Této problematice se věnují dopravní policisté z krajského dopravního družstva i hlídky dopravních policistů z dopravních inspektorátů Chrudim, Pardubice, Svitavy i Ústí nad Orlicí.

Hlídky míří k železničním přejezdům i s kamerovým zařízením. Jakmile zaznamenají hříšníka, který vjede na železniční přejezd, ač bliká červené světlo, okamžitě ho zastaví. Někteří řidiči tvrdí, že na červenou nejeli, ale jakmile vidí kameru, už se s policisty nehádají. V našem kraji tak policisté od 1. ledna odhalili k dnešnímu dni 79 hříšníků. Ze statistik je patrné, že největší čas touto kontrolou strávili policisté z krajského dopravního družstva. Ti jich odhalili 57.
Na jakých přejezdech z preventivních důvodů doslova číhají? Určitě se ukázali na většině míst v celém kraji. Místní lidé z Chrudimi, Bylan, Vysokého Mýta, z Pardubic v ul. Na Drážce…., by jistě mohli vyprávět.

Co řidiči za takový prohřešek hrozí?

S policistou se určitě nesmlouvá jak na tržnici. Jedná se o přestupek dle zákona o silničním provozu, konkrétně dle § 29. U takového přestupku je jasně stanovena částka, kterou policista musí uložit. Přesněji řečeno, kvůli pár minutám, které ušetříte, můžete na místě přijít o 2.500 korun. Pokud řidič s uložením blokové pokuty a s přestupkem nesouhlasí, ve správním řízení může být pokuta ještě o 2.500 korun vyšší. Je tu ale další věc, kterou byste měli vědět. Když stejný přestupek spácháte do 12 měsíců opakovaně, připravíte se dokonce na 1 – 6 měsíců o řidičské oprávnění.
Jakou částku od začátku roku zaplatili lidé policistům pouze za tento prohřešek? Jde o 6 místnou cifru. Ze svých kapes řidiči „zbytečně“ vyndali 175.000 korun.
Co je na tom všem nejhorší? Ta ušetřená minuta Vás může stát celý život. Vlak má odřený nárazník, ale z osobního vozidla mnoho osob „nevystoupí“.

nprap. Eva Maturová, tisková mluvčí Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: