Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj apeluje na ministerstvo: Zachovejte armádní nemocnici v Těchoníně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Rada Pardubického kraje podporuje zachování armádního zařízení v Těchoníně. Dnes dopoledne  se tématu věnovalo mimořádné jednání rady.   O stanovisku krajské samosprávy k Centru biologické ochrany, významné specializované nemocnici v Pardubickém kraji, ve čtvrtek  písemně informoval ministra obrany a jeho náměstka Roman Línek, pověřený zastupováním hejtmana.

[singlepic id=124 w=320 h=240 float=right]„Na jednání v minulém týdnu, jehož se zúčastnili ředitel centra, zástupci Ústředního vojenského zdravotního ústavu, Akademie věd ČR a hlavního hygienika Ministerstva obrany ČR jsme se shodli, že budeme usilovat o zachován centra, které je ojedinělé jak v České republice, tak střední Evropě,“ shrnul závěry radní Pavel Šotola, který na  schůzce zastupoval Pardubický kraj.
Před časem si zařízení prohlédli členové Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Výjimečné a moderní armádní zařízení sídlí v Pardubickém kraji a má vazbu na integrovaný záchranný systém. Tehdy  hejtman a předseda bezpečnostní rady Radko Martínek uvedl, že zařízení a jeho vybavení je na špičkové úrovni. „Vedle logických vazeb na NATO  je i propojena s  krajským krizovým systémem. Považujeme proto za samozřejmé, že se za jeho  existenci postavíme,“  uvedl náměstek hejtmana Roman Línek,  proč má kraj eminentní zájem o zachování jedinečného zařízení.
Zrušení  Centra biologické ochrany v Těchoníně nebo omezení jeho činnosti by mělo negativní dopad  i na Akademii věd, která úzce spolupracuje s armádním zdravotnickým zařízením na výzkumu a vývoji.

Centrum biologické ochrany je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky, které slouží ke komplexnímu zabezpečení biologické ochrany.
Mezi jeho hlavní úkoly patří izolace nositelů nebezpečných nákaz, identifikace druhu nákazy, stanovení přesné diagnózy, navrhování a přijímání dalších následných opatření, zejména v oblasti prevence
Součástí Centra biologické ochrany Těchonín je specializovaná infekční nemocnice pro izolaci a léčení osob se zvláště nebezpečnými a exotickými infekcemi na úrovni stupně biologického zabezpečení BSL 3 a BSL 4 s laboratořemi pro diagnostiku vybraných biologických agens.
Centrum je součástí Integrovaného záchranného systému České republiky a je zapojeno do spojeneckého systému biologické ochrany v rámci NATO.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: