Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj posílá pět milionů dobrovolným hasičům

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Zastupitelstvo Pardubického kraje ve čtvrtek schválilo rozdělení pěti milionů korun pro jednotky sboru dobrovolných hasičů.  Krajskou dotaci využijí sbory na zlepšení materiálně-technického vybavení. Pořizují si za tyto prostředky nejen zásahové obleky a přilby, ale zejména dopravní vozidla a další nezbytnou techniku.

[singlepic id=905 w=320 h=240 float=right]„Dotace z Pardubického kraje jsou na rozdíl od státních stabilní. Navzdory stále sílícím úsporným opatřením drží  kraj poslední čtyři roky  dotaci ve stejné výši, protože dobrovolní hasiči sehrávají klíčovou roli nejen v ochraně lidí a majetku, ale také v rozvoji společenského života v obcích,“ vysvětluje postoj kraje  hejtman Radko Martínek.  Peníze se rozdělují podle pravidel schválených na celé volební období. Obce podávají žádosti na kraj, kde se sumarizují. Návrh rozdělení dotací posuzuje odborná komise, v níž jsou zastoupeni profesionální i dobrovolní hasiči. „Ti nejlépe vědí, jestli jsou požadavky obcí reálné a kam je potřeba peníze směřovat,“ dodává hejtman Martínek.

Starosta krajského Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Josef Bidmon vždy informuje starosty okresních sdružení, návrh  rozdělení dotací konzultuje i s vedením HZS Pardubického kraje:  „Dbáme na to, aby dotace byly rozdělovány rovnoměrně a reagovaly na potřeby hasičů v jednotlivých místech. Současně aby naplňovaly plošné pokrytí území kraje a předurčenost jednotek k zásahům.“ Starosta Bidmon je přesvědčený, že díky zavedenému systému se daří postupně obměňovat vozový park. Staré avie nahrazují mikrobusy, na které kraj přispívá částkou 120 tisíc korun.  

Rozdělení dotací za několik posledních let Pardubický kraj zveřejňuje na svých  internetových stránkách, kde se každý může přesvědčit o tom, kolik peněz jednotlivé obce obdržely. „Krajské peníze jsou pouze příspěvkem, protože obce mají na základě zákona o požární ochraně povinnost zřizovat svoji jednotku a samozřejmě ji také materiálně i finančně zabezpečovat,“ vysvětluje princip podpory dobrovolných hasičů vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

Pardubický kraj podporuje činnosti jednotek dobrovolných hasičů od roku 2002. Od té doby se částka vyšplhala z 800 tisíc korun až na 5 milionů. Změnil se také systém přidělování peněz. Určují ho jasná a všem dopředu známá pravidla, která jsou veřejně dostupná na webu Pardubického kraje.

Rozdělení krajských dotací v ORP Pardubice a Chrudim

Obec Částka (Kč) Účel
Chrast 300 000 požární automobil CAS včetně nezbytných úprav
Chrudim 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Křičeň 20 000 plovoucí čerpadlo o výkonu minimálně 800 l/min s příslušenstvím
Lázně Bohdaneč 30 000 dýchací přístroje a jejich příslušenství
Luže 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Malé Výkleky 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Načešice 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Podhořany u Ronova 20 000 požární hadice, savice a osobní ochranné pracovní prostředky
Ráby 50 000 dýchací přístroje a jejich příslušenství
Rohovládova Bělá 20 000 plovoucí čerpadlo o výkonu minimálně 800 l/min s příslušenstvím
Rokytno 20 000 plovoucí čerpadlo o výkonu minimálně 800 l/min s příslušenstvím
Seč 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Skuteč 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Třebosice 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Tuněchody 120 000 dopravní automobil včetně nezbytných úprav
Živanice 20 000 elektrocentrálu minimálně 3,5kW 230V IP54 s příslušenstvím

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: