Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubický kraj daruje sto tisíc korun Hrochově Týnci, obci nejvíce postižené víkendovým přívalovým deštěm. Finanční prostředky obdrží také město Hlinsko, které operativně poskytlo ohroženým obcím pytle s pískem. Uvedl to hejtman Radko Martínek,  který v pondělí dopoledne vyjel do terénu, aby se podíval, jaké škody způsobil rozvodněný potok Ležák na obecním i soukromém majetku.

Velkou vodu připomínaly v pondělí bahno na břehu potoka Ležák a zatopené zahrady obytných domů, odkud hasiči odčerpávali vodu stejně jako ze sklepů. Silný déšť zaplavil také veřejné prostory, knihovnu a základní uměleckou školu.
„Se starostou Miloslavem Besperátem  jsme se dohodli, že dostanou sto tisíc korun a městu Hlinsko, které poskytlo okamžitě solidárně speciální protipovodňové pytle s pískem na stavbu hrází, uhradíme náklady za poskytnutý materiál,“ řekl hejtman Radko Martínek po prohlídce nejvíce postižených objektů a míst v Hrochově Týnci, který zasáhla silná lokální  povodeň po 38 letech.
„Chci také poděkovat všem profesionálním i dobrovolný hasičům a dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali v neděli v postiženách obcích“, dodal hejtman. Radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil, který o víkendu v postižených obcích zjišžoval, co lidé i samospráva nezbytně potřebují k odstranění škod napáchaných vodním živlem uvedl, že návrh na finanční dar  předloží ve čtvrtek Radě Pardubického kraje.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: