Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj připraví starosty na krizové situace

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hned deset bodů měla na programu Bezpečnostní rada Pardubického kraje, která zasedala dnes v pardubickém sídle kraje. Ústředním tématem byla aktualizace základních dokumentů krizového a havarijního plánování Pardubického kraje, došlo však i na vyhodnocení tématického cvičení Záchrana 2010 nebo na problematiku školení jednotek integrovaného záchranného systému (IZS).

Z jednani bezpecnostni radyRada se rovněž zabývala přípravou semináře pro starosty obcí s rozšířenou působností.
Předseda bezpečnostní rady a hejtman Radko Martínek v souvislosti s tím zdůraznil nutnost maximálního zapojení obcí do řešení krizových situací, které nastanou v jejich správním obvodu. „Obce by měly mít dostatek odborníků, informací a finančních prostředků na to, aby si s většinou takových situací byly schopny poradit samy. Teprve v závažnějších případech by měla následovat pomoc kraje,“ řekl hejtman Martínek.
Nejdůležitějším dokumentem pro krajské krizové řízení je Krizový plán Pardubického kraje. Ten je sestavován vždy z platností na tři roky a právě dnes byla schválena jeho aktualizace platná od 1. ledna 2011. Dokument obsahuje i jednotlivé operační plány. Zahrnují řešení mimořádných situací,  povodněmi počínaje a teroristickým útokem konče. Radě byl současně předložen i havarijní plán, který upravuje postup při záchranných a likvidačních pracích na území kraje.

Text a foto: Pardubický kraj

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: