Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj připravuje cvičení k výskytu vysoce nakažlivé choroby

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hlavní letošní cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) začal podle usnesení Bezpečnostní rady Pardubického kraje projednávat přípravný tým koordinovaný 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem. Tématem cvičení bude podezření na výskyt vysoce nakažlivé nemoci.

„Dohodli jsme se, že cvičit budeme v polovině května, tentokrát na pardubickém letišti. Po příletu pravidelné linky ze zahraničí se podle scénáře u některých pasažérů objeví příznaky vysoce nakažlivé nemoci, což spustí činnost složek IZS,“ informoval Roman Línek.
Vedle složek zdravotnické záchranné služby, hygienické stanice, hasičů a policie bude na cvičení spolupracovat i armáda prostřednictvím svého specializovaného zařízení v Těchoníně, kde jsou připravena lůžka na karanténu a při naplněnosti nemocnice na Bulovce i na izolaci pacientů.

Pardubický kraj připravuje ve spolupráci se složkami IZS pravidelná krizová cvičení. V minulosti byla zaměřena například na řešení povodní, výpadek dodávky elektrického proudu, teroristické útoky na skupiny osob, záchranu z lanovky a na další případy.

Historie taktických cvičení na území Pardubického kraje

TEST 2004 TEST 2004
Cvičení TEST 2004 se uskutečnilo 15. září v areálu bývalé TESLY vedle pardubické nemocnice.
Tématem ukázkového taktického součinnostního cvičení byla činnost složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje při vzniku mimořádné události způsobené výbuchem zemního plynu s následným požárem, zřícením objektu, únikem nebezpečné látky s ohrožení obyvatelstva a dále procvičení součinnosti se 156. záchranným praporem Armády České republiky při výstavbě humanitární základny pro 110 osob.
ŠTÁB 2005
4. října 2005 vypuklo ve Valech na Přeloučsku cvičení, jehož tématem bylo řešení vykolejení nákladního vlaku, převážejícího propan a další nebezpečné látky. V průběhu cvičení došlo k fiktivnímu výbuchu a poškození velkého množství domů.
NEBEZPEČÍ 2006 NEBEZPEČÍ 2006
25. dubna 2006 nacvičovali hasiči, záchranáří a další záchranné a bezpečnostní složky postup při havárii cisterny s chlórem v areálu pardubické společnosti Synthesia. V rámci cvičení se nechalo evakuovat přibližně 200 skutečných obyvatel rybitví.
OCHRANA 2007 OCHRANA 2007
Ve středu 11. července zažily Holice rozsáhlé policejní manévry. Uskutečnila se zde totiž část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007″, které mělo za cíl prověřit připravenost České republiky na případný teroristický útok.
„Holická“ část cvičení se zabývala situací, kdy skupina teroristů obsadila budovu Gymnázia Dr. Emila Holuba.
POLYTRAUMA 2008 POLYTRAUMA 2008
Prověření traumatologických plánů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Pardubické krajské nemocnice a.s. bylo účelem taktického cvičení POLYTRAUMA 2008, které proběhlo 17. září 2008 v Pardubicích.
Cvičení řešilo pád letadla s 90 cestujícími v prostoru pardubického letiště.
POVODEŇ 2009 POVODEŇ 2009
Cvičení POVODEŇ 2009 se ukutečnilo 22. a 23. června 2009 a mělo za cíl prověřit připravenost kraje a záchranných složek na rozsáhlé povodně.
Cvičení ZÁCHRANA 2010
16. června 2010 se v Horním Jelení konalo cvičení integrovaného záchranného systému nazvané Záchrana 2010, jehož námětem bylo pátrání a záchrana dvou pohřešovaných osob. Ty se ztratily z domu s respiční péčí Domova Simeon v Horním Jelení.
LANOVKA 2011
Tématem cvičení, které se uskutečnilo 25. května 2011, byla evakuace osob ze sedaček při poruše lanovky. Tu způsobil paraglidista, který nezvládl řízení a přistává na lanovce v Mlýnickém dvoře.
DSC_2868 HUMANITÁRNÍ POMOC 2012
Poličku postihly rozsáhlé povodně, které mnoho lidí připravily o střechu nad hlavou. Školy a další místa nouzového ubytování postupně přestávají stačit svojí kapacitou, proto se krizový štáb obce s rozšířenou působností Polička rozhodl požádat o vybudování materiální základny humanitární pomoci. Takový byl úvod taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému a orgánů krizového řízení, které se ve dnech 20. – 21. září uskutečnilo na letišti v Poličce.
 policka
30_Prichazi_zasah VLAK 2013
Tématem cvičení „VLAK 2013“ bylo osvobození rukojmí zadržovaných v železničním vozu, kterému předcházelo krizové vyjednávání. „Na linku 158 Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Pardubického kraje telefonuje Alex Ambrož. Oznamuje, že se chystá spáchat sebevraždu, ale ještě před jejím dokonáním chce telefonicky předat další skutečnosti o dokonané vraždě a přípravě několika dalších.
Bez názvu
Zasedani_krizoveho_stabu_a_povodnove_komise___cvic POVODEŇ 2014
V dubnu 2014 se v Pardubickém kraji uskutečnilo cvičení povodňových orgánů a orgánů krizového řízení k ověření činnosti krajské povodňové komise, krizového štábu kraje, vybraných povodňových komisí obcí s rozšířenou působností a vybraných obcí k prověření dosud realizovaných protipovodňových opatření, pod názvem „POVODEŇ 2014“.
Bez názvu

 

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: