Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Foto: Kraj přispěl hasičům v Čeperce na nový vůz s vyprošťováním

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek se v pátek stal svědkem slavnostního okamžiku pro  členy jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Čeperka. Za přítomnosti starosty obce, velitele a členů jednotky, dodavatele i hostů byl představen nový dopravní automobil s vysokotlakým hašením a vyprošťováním Iveco Daily.

Vozidlo v ceně 2,6 milionu korun si pořídila v závěru loňského roku obec Čeperka. Pardubický kraj přispěl částkou 300 tisíc z dotace určené pro obnovu požární techniky a věcného vybavení.

Vozidlo, které  bude v blízké době zařazeno do výjezdu, je určeno k přepravě až 9 hasičů a uveze  800 litrů vody, která v kombinaci s vysokotlakem stačí na prvotní zásah při hašení. Jeho technické vybavení, včetně osvětlovacího stožáru, elektrocentrály, hydraulického vyprošťovacího nářadí a dalších zařízení, jej předurčuje nejen na hašení, ale i na technické práce při dopravních nehodách.

Je to přesně o typ automobilu, který je vhodný pro dobrovolné jednotky malých obcí a který by měl nahradil dosluhující avie,“ prohlásil hejtman Radko Martínek, když si prohlédl nový vůz a jeho vybavení. Poté se v neformální diskuzi zajímal o dění v jednotce i sboru a úspěchy dosažené  v požárním sportu.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje
Foto: Mirek Macek, JSDH Čeperka

[nggallery id=64]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: