Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj spolupracuje s povodňovými komisemi obcí

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Vytrvalý déšť zdvihl hladiny řek v Pardubickém kraji. Na Novohradce  v Luži byl  včera dosažen třetí stupeň  povodňové aktivity, ale v současnosti již dosahuje stupně prvního. Na Loučné v Cerekvici naopak během dneška voda již dosáhla třetího stupně stejně jako v Úhřeticích na Novohradce. Dramatická situace nastala ve středu večer ve Vranové Lhotě, kde  pyrotechnik odstřelil v nočních hodinách břeh, a uvolnil tak cestu pro vodní živel do okolních polí.

„Vedení kraje monitoruje od včerejšího dne aktuální stav a   spolupracuje s povodňovými komisemi měst a obcí. Velké škody na majetku občanů zatím nevznikly, a proto nebylo nutné, aby zasedaly  krizové štáby patnácti obcí  s rozšířenou působností,“ sdělil hejtman Radko Martínek. Dodal, že Pardubický kraj je v kontaktu s vodohospodářským dispečinkem Povodí Labe a pobočkou ČHMÚ v Hradci Králové.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: