Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kraj zachovává podporu hasičům i v horších časech

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Kraj významně přispěje ke zlepšení materiálně-technického vybavení jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí, rozhodli o tom dnes zastupitelé. „Také letos, i když musíme šetřit, jsme vyčlenili v krajském rozpočtu na tyto účely 4,5 milionu korun. Místní hasiče považujeme za důležitý  článek v životě obcí. Pomáhají v případě ohrožení, ale často jsou i hlavními tahouny dalších aktivit na venkově,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Peníze z prvního dotačního kola poslouží dobrovolným hasičům na pořízení dopravních automobilů, cisternových automobilních stříkaček, plovoucích a kalových čerpadel a na opravy požárních vozidel. Zastupitelé Pardubického kraje dnes také odsouhlasili rozdělení části účelové státní neinvestiční dotace v požární ochraně pro rok 2013 ve výši 2,7 milionu korun pro 24 obcí.  Ty zajišťují akceschopnost jednotek požární ochrany a jejich výjezd k zásahu nejpozději do pěti minut po vyhlášení poplachu. Významně tak doplňují profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru kraje.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: