Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krajská podpora dobrovolných hasičů je stabilní, stát částky snižuje

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubickému kraji byla na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky letos v lednu přidělena účelová neinvestiční dotace na výdaje jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí, a to výši 4 064 000 korun.

„Tato částka je zhruba o půl milionu nižší než v loňském roce a přitom zásahy dobrovolných hasičů v poslední době narůstají,“ říká hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a pokračuje: „Dotace z Pardubického kraje jsou na rozdíl od státních stabilní, už čtvrtý rok dáváme dobrovolným hasičům částku  5 milionů korun.“ Ze státní dotace se  v první etapě rozdělí finanční prostředky ve výši 2,5 milionu korun zejména mezi sbory 23 obcí v kraji, které drží pohotovost a jsou schopny vyjet do pěti minut od vyrozumění operačního střediska. Rozdělení krajských dotací pak bude schvalovat dubnové zastupitelstvo kraje.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: