Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krajská záchranka dostala tři nové sanitky

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Zvláště v těchto zasněžených dnech ocení občané rychlou a spolehlivou pomoc Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje  (ZZS PAK). Ta bude k tomu ode dneška využívat i tři nové sanitní vozy, které na pardubickou záchranku přišli pokřtít 1. náměstek hejtmana Romana Línek,  primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková a další hosté.

Nové sanitky

“Spolehlivé sanitky jsou pro krajské záchranáře základním pracovním nástrojem a jsem rád, že se Pardubickému kraji i s pomocí dalších sponzorů daří udržovat vozový park  záchranky ve slušném stavu právě díky novým nákupům. Vozy byly vybrány  podle Zákona o veřejných zakázkách a jsou určeny nelékařským posádkám rychlé záchranné pomoci. Budou sloužit  pro výjezdové základny Pardubice, Holice a Chrudim,” uvedl Roman Línek.
Pořizovací cena každého plně vybaveného vozidla Volkswagen Transporter 2,0 BiTDI 132 kW 4Motion je kolem 2,5 milionu korun. Polovinu této částky stojí samotný automobil, polovinu jeho záchranářské vybavení.

“Sanita určená pro posádku v Pardubicích byla plně zakoupena z daru statutárního města Pardubice, věnovaného na tento účel v polovině roku 2012. Ostatní dvě sanitky byly pořízeny z příspěvku Pardubického kraje, který je zřizovatelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, která zajišťuje přednemocniční péči u život ohrožujících stavů a úrazů na území celého Pardubického kraje,” upřesnil finanční zdroje ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda.

Křest sanitek

Celkem krajská záchranka disponuje 26 ostrými posádkami, z nichž je téměř polovina nelékařská (typ RZP), zajišťujících péči pro více jak 500 000 obyvatel a návštěvníků kraje z 15 výjezdových základen. Průměrný dojezdový čas ke každému ze 42 tisíc výjezdů za rok je necelých deset minut. V místech výjezdových základen zasahují posádky do 5 minut od nahlášení na linku 155. Průměrně vyjede každá z posádek asi k půldruhému tisíci pacientů ročně a každá ze sanit ujede téměř 40 tisíc kilometrů.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: