Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krajská záchranka v číslech

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje v těchto dnech vydala výroční zprávu za uplynulý rok. Záchranářům se podařilo zkrátit dojezdový čas, omladit vozový park a zavést ve všech okresech setkávací systém.

Přednemocniční péči v Pardubickém kraji nepřetržitě a celoročně zajišťuje 300 kmenových zaměstnanců a přes 150 externích lékařů a záchranářů na 15-ti výjezdových stanovištích v celkem 26-ti posádkách typu RLP (Rychlá lékařská pomoc), RZP (Rychlá zdravotnická pomoc) a RV (Rendez vous).
V posledních dvou letech se podařilo zakoupit 12 velkých sanitních vozidel Volkswagen a Mercedes Benz a 4 osobní vozidla pro lékaře ( RV- Yeti), působící v bývalých okresních městech, za více než 37 miliónů korun. Tím došlo k podstatnému omlazení a zkvalitnění sanitních vozidel a i komfortu poskytovaných zdravotních a transportních služeb.

[nggallery id=61]

V roce 2011 byla Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje volána k celkem 37 887 případům, z nichž bylo 6837 úrazů, 489 srdečních infarktů a 986 cévních mozkových příhod. V370 případech posádka zahajovala nebo přebírala resuscitaci a 1539 krát  mířili záchranáři k dopravní nehodě.

Přechodem na dvoučlenné posádky v bývalých okresních městech se podařilo navýšit počet posádek z 22 v roce 2010 na současných 26. Zvýšením počtu posádek, za cenu nemalých provozních a mzdových nákladů, reaguje krajská záchranka na každoroční nárůst počtu výjezdů, na rostoucí požadavky zdravotnických zařízení kraje na sekundární mezi-nemocniční transporty, na nezpochybnitelný trend centralizace péče do několika specializovaných center v kraji a i mimo kraj, kam musí pacienty transportovat za současnou nejmodernější léčbou.
Zvýšením počtu posádek došlo ke zkrácení průměrného dojezdového času. Píjezd na místo události kdekoliv v Pardubickém kraji se podařilo snížit o téměř 40 sekund na současných 9 minut.

[nggallery id=45]

V květnu 2011 pardubičtí záchranáři, jako jediní v České republice, zprovoznili a bez problémů v ostrém provozu otestovali záložní Zdravotnické operační středisko. To je umístěné v Chrudimi a funguje jako záloha krajského střediska.

Zdroj: Výroční zpráva ZZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: