Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krajští policisté získají od kraje moderní dron

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Zastupitelstvo Pardubického kraje dnes na svém jednání schválilo poskytnutí věcného daru Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje. Moderní dron za více jak 400 tisíc korun je dalším z řady věcných darů Pardubického kraje nejen policii, ale i ostatním složkám Integrovaného záchranného systému.

„Policie bude dron využívat na monitorování provozu na silnicích, při pátracích akcích v terénu, ale také na dokumentování místa nehod či dalších oblastí. Jedná se o moderní techniku, kterou si stejně jako v minulých letech vybrali sami policisté, kteří přesně vědí, co pomůže při usnadnění jejich práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Dlouhodobě se snažíme podporovat jak základní, tak ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to nejen formou finančních dotací, ale také darů určených na pořízení speciální techniky, která není jejich standardním vybavením,“ dodal Netolický.

V minulosti přispěl Pardubický kraj policistům již několikrát na zlepšení jejich technického vybavení. V prosinci 2014 předal hejtman Martin Netolický krajskému řediteli Policie ČR Janu Švejdarovi do užívání moderní radar Ramer, který je přednostně nasazován na silnici I/35, a na jehož pořízení přispěl kraj částkou 700 tisíc korun. V minulém roce kraj přispěl částou 500 tisíc korun na úpravu speciálního velitelsko-monitorovacího vozidla, které bude vybavené kamerovým systémem, termovizí a napojením do komunikačních sítí.

Zatím není známo, jaký konkrétní typ dronu policie vybere. Není ale jedinou bezpečnostní organizací, která o dronu uvažuje. Nedávno připravil Vojenský technický ústav pro Správu státních hmotných rezerv ukázku, jak je možné využít drony při hlídání velkých skladů. Akce proběhla ve skladu Správy v Kostelci u Heřmanova Městce. Nad areálem létal bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS), který pracovníci Vojenského technického ústavu sami vyvinuli. Díky šesti rotorům má tento dron velkou stabilitu a obraz z jeho kamer je proto velice kvalitní.  Během krátké chvíle letu má jeho obsluha dobrý přehled o pohybu osob v areálu skladu. Náklady na provoz dronu jsou přitom minimální. Stačí jen dobít baterie, které vydrží zhruba na 40 minut letu.

S dronem se mohli setkat také návštěvníci předloňského dne otevřených dveří HZS v Pardubicích v podobě osmi vrtulového systému UAV pro profesionální filmové a fotografické účely. Tento systém obsluhují dvě osoby – pilot a kameraman. Hasiči takový systém mohou využívat například při povodních nebo při velkých požárech, a díky zmapování situace se tak rychle rozhodnou, jak a kam účinně síly a prostředky k likvidaci požáru nasadit.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: