Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krajští silničáři najezdili za dva dny téměř 20 tisíc kilometrů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Se zimou a bohatou sněhovou nadílkou, která zasypala Českou republiku, se vypořádávala v uplynulých dnech také Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Během tohoto období najezdila těžkou technikou téměř 20 tisíc kilometrů a do boje s počasím nasadila na 250 vozidel zimní údržby. Některá vozidla najezdila za den až 400 kilometrů.

„Díky včasnému a plnému nasazení veškeré dostupné techniky, kterou naši silničáři mají, nemusel být na území našeho kraje vyhlášen kalamitní stav, za což jim patří náš velký dík,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Na základě požadavků Policie ČR bylo nutné na přechodnou dobu uzavřít 11 úseků méně frekventovaných silnic, mnoho úseků bylo udržitelných pro průjezd jen v omezené šířce. Na silnici I/35 v úseku Litomyšl – Svitavy – Koclířov byla nasazena sněhová fréza pro rozšíření průjezdnosti silnice,“ dodal hejtman Martin Netolický.

Od středeční půlnoci došlo k výraznému a trvalému spadu sněhu, který místy dosahoval až 35 cm. Situaci znepříjemňoval také intenzivní vítr, který dosahoval v nárazech rychlosti přes 70 km/hod. Z tohoto důvodu se tvořily četné sněhové jazyky a závěje, a to i v nižších polohách kraje.
„Správa a údržba silnic Pardubického kraje nasadila na odstraňování sněhu veškerou techniku včetně nasmlouvaných dodavatelských výpomocí. Jednalo se o 95 sypačů s posypovou nástavbou a radlicí, 128 traktorů s radličkou, 20 nakladačů a 2 sněhové frézy. Přesto nebylo možné kvůli silnému větru a sněžení některé úseky silnic udržet průjezdné,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

Značné komplikace v zajištění sjízdnosti představovala zejména těžká nákladní vozidla, která řidiči odstavovali na zcela nevhodných místech, což znemožňovalo průjezd nejen osobním vozidlům, ale i vozidlům údržby. Další komplikace působili někteří řidiči tím, že nerespektovali zákaz vjezdu do uzavřených úseků.

Aktuálně uzavřené úseky, stav ke dni 5. ledna 2017, 07:00 hod.

silnice III/3406 – Holičky

silnice III/3587 – obchvat Chrudim – směr Tři Bubny

silnice III/3582 – křižovatka 3587 – Vlčnov

silnice III/36813 – Anenská Studánka – Helvíkov

Předpoklad zprůjezdnění je do čtvrteční 12. hodiny.

Ostatní silnice jsou ošetřené chemickým nebo inertním posypem. Povrch je po chemickém posypu vlhký nebo se zbytky rozbředlého sněhu po pluhování. Ve vyšších polohách a otevřených úsecích jsou s rozbředlou či uježděnou vrstvou sněhu, místy zledovatělou, krytou posypem. V polohách nad 500 metrů se kvůli povětrnostním podmínkám stále tvoří sněhové jazyky. Některé silnice mají nadále omezený šířkový profil sněhovými barierami. Z důvodu aktuálního poklesu teploty se ze zbytkového sněhu a po sněhových jazycích vytvářejí zmrazky.

Provedené výkony za období od 4. 1. (0:00 hod) do 5. 1. (06:00 hod):

  • ošetřené kilometry silnic I., II. a III. třídy chemickým posypem – 16 539 km
  • ošetřené kilometry silnic I., II. a III. třídy inertním posypem (písek, drť) –  3 280 km

Spotřeby materiálů:

sůl                   1 278 tun
písek, drť        1 048 tun
solanka           400 tisíc litrů

Posypové vozy v těchto dvou dnech dosáhly souhrnného výkonu 3 000 hodin, traktorové radličky 1 813 hodin.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: